Про користь фізичної активності для здоров’я відомо вже досить давно. Тепер вчені виявили ще одну причину почати займатися спортом. З’ясувалося, що навіть найпростіше тренування може запобігти втраті зору.

Дослідження, проведене вченими з Медичної школи Університету Вірджинії, показало, що фізичні вправи фактично зменшили аномальний ріст кровоносних судин в очах лабораторних мишей до 45%. Як пояснили фахівці, аномальне зростання судин стає причиною дегенерації жовтої плями та інших захворювань очей.

“Питання про те, чи може здоровий спосіб життя затримати або запобігти розвитку дегенерації жовтої плями, існує вже давно. Це [дослідження] вперше надає переконливі докази, отримані в лабораторії”, – розповів один з авторів наукової роботи доктор медицини з Центру передових наук про зір UVA Бредлі Гельфанд (Bradley Gelfand).

При цьому він підкреслив, що тренування необов’язково повинне бути інтенсивним або з великими навантаженнями. Зокрема, миші, яких досліджували в ході експерименту, просто бігали по колесу з різною швидкістю.

“Поки у мишей було колесо і вони на ньому бігали, була користь. Причому отримали вони її при низьких рівнях фізичних навантажень”, – додав Гельфанд.

На даний момент вчені не знають точно, як саме фізичні вправи допомагають покращувати зір. Вважається, що вся справа в посиленні кровотоку, який прискорюється під час занять спортом. Це, в свою чергу, може бути одним з факторів, які допомагають запобігти розростання кровоносних судин. За словами Гельфанда, дослідники планують продовжувати вивчати це відкриття, щоб зробити остаточні висновки про користь фізичних вправ для здоров’я очей людей.