Більшість фахівців в області здорового харчування сходиться на думці, що сніданок – найголовніший прийом їжі. Саме від нього залежить загальне самопочуття людини і його працездатність протягом усього дня. Однією з основних складових сніданку по праву вважається чай.

На сьогоднішній день існує велика кількість досліджень, які довели користь зеленого чаю. Однак тепер вчені радять звернути увагу і на трав’яний напій з лемонграсу. Він володіє не тільки освіжаючим цитрусовим смаком, але і різними перевагами для здоров’я. У числі його головних бонусів-протизапальні та антимікробні властивості, пише Food News.

Поліпшення роботи мозку

В ході недавнього дослідження фахівці проаналізували вплив лемонграсу на здоров’я мозку. У своєму експерименті вони використовували мишей з амнезією, викликаної алкалоїдом скополаміном. Вчені давали трьом групам гризунів 25, 50 або 100 мг екстракту лимонної трави на кілограм ваги, який вводили до використання скополаміну.

Потім вони оцінювали функцію пам’яті, а також вимірювали біомаркери окисного стресу та активність ацетилхолінестерази в мозку. В результаті було виявлено, що лемонграс покращує пам’ять і загальну функцію органу. На думку вчених, екстракт лимонника може стати альтернативою ліків для лікування когнітивних дисфункцій.

Поліпшення здоров’я травної системи

Лемонграс корисний для здоров’я травної системи, оскільки багатий харчовими волокнами. Цей суперпродукт – потужний пребіотик, який допомагає відновити “хороші” бактерії в товстій кишці. Крім того, він містить цитраль – протимікробну сполуку, яка допомагає знищити «погані» мікроорганізми. Згідно з дослідженням, воно вбиває сальмонели і кишкову паличку, які вважаються найпоширенішими причинами гастроентериту. Крім цього, лемонграс можна використовувати при здутті живота, запорах, судомах, печії і нетравленні.

Захист здоров’я серця

Лемонграс не тільки корисний для серця, але і містить антиоксиданти, які допомагають знизити ризик серцево-судинних проблем. Крім того, він є хорошим джерелом калію, який, як відомо, регулює кров’яний тиск. “Якщо ви не звикли пити чай з лемонграсом, обмежте його споживання однією чашкою в день. Якщо ви не помічаєте ніякого дискомфорту, не соромтеся пити більше”, – радять експерти.