Шоколад корисний для кровотоку, а значить, корисний для серця. Однак далеко не весь шоколад приносить користь.

За інформацією Клівлендської клініки (Cleveland Clinic), шоколад багатий флавоноїдами – антиоксидантами, які борються з вільними радикалами, що ушкоджують клітини в організмі. Також вони беруть участь в контролі рівня холестерину і артеріального тиску, знижують ризик утворення тромбів, покращують приплив крові до життєво важливих органів.

Темний шоколад

Фахівці стверджують, що найбільше переваг для здоров’я у темного шоколаду. Це найменш оброблений вид шоколаду, а значить він містить найвищий відсоток наповнених флавоноїдами какао-бобів.

Рекомендується вибирати темний шоколад з найвищим вмістом какао (від 70% до 85%) і без начинок. Виняток можуть становити горіхи і сушені або свіжі фрукти. У день рекомендується з’їдати не більше 30 г темного шоколаду.

Молочний і білий шоколад

Що стосується молочного шоколаду, то він менш корисний для здоров’я серця. Зазвичай в молочному шоколаді міститься більше цукру і жиру, ніж в темному. А білий шоколад і зовсім рекомендується вживати в обмеженій кількості або прибрати з раціону, так як в його складі найбільше цукру і жиру в порівнянні з іншими видами шоколаду.