З давніх часів чай використовували як засіб від різних недуг. Протягом тисячоліть трав’яним з його допомогою лікували проблеми з травленням, судинами та інфекції. Сьогодні він є основним ранковим напоєм у жителів різних країн, проте далеко не всі знають, який вид чаю краще вибрати на сніданок. Особливо корисними фахівці вважають кілька видів.

Зелений чай

Зелений чай сповнений потужних антиоксидантів і проактивних поліфенолів, які відіграють важливу роль в здоровому, збалансованому харчуванні. Антиоксиданти знижують ризик розвитку деяких видів раку, а також підтримують імунну систему. Крім того, такий чай містить кофеїн, який є стимулятором розумового розвитку. Згідно з деякими дослідженнями, напій підвищує швидкість обміну речовин і прискорює спалювання жиру, пише Express.co.

Читайте також:  Довголіття і культура: ймовірність смерті у любителів мистецтва виявилася нижче на 31%

М’ятний чай

М’ята містить ефірні олії, які допомагають впоратися із закладеністю носа при простудних захворюваннях. Крім того, такий чай допомагає травленню, а також зменшує утворення газів і здуття живота. На відміну від зеленого чаю, м’ятний не містить кофеїну, тому надає заспокійливу дію на організм.

Чай з імбиром

Імбирний чай багатий антиоксидантами, які знижують запалення в організмі і запобігають розвитку різних хронічних захворювань. Вважається, що імбир також знімає головні болі, мігрені і знижує кров’яний тиск.

Чай з женьшеню

Чай з женьшенем-популярний лікувальний засіб в Азії і Північній Америці, яке забезпечує додатковою енергією, покращує роботу мозку і знімає стрес. Напій також відмінно знижує рівень цукру в крові, регулює співвідношення поганого і хорошого холестерину і покращує кровообіг.

Читайте також:  Для кишечника, довголіття і від токсинів: проста каша виявилася однією з найбільш корисних

Чай ройбуш

Цей чай отримують з листя Aspalathus linearis. Напій є традиційним для жителів Південної Африки. Сьогодні чай ройбуш використовується як джерело поліфенолів, які захищають організм від вільних радикалів, що викликають діабет, хвороби серця і рак. Деякі дослідження показали, що ройбуш може регулювати рівень цукру в крові і знижувати резистентність до інсуліну.

Чай з гібіскуса

Вважається, що чай з гібіскуса допомагає очистити судини від зайвого холестерину, впоратися з високим тиском і регулювати рівень цукру в крові. Крім того, він підтримує здоров’я імунної системи за рахунок великої кількості вітаміну С в його складі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News