Відомо, що підтримувати печінку здоровою допомагають помаранчеві і червоні фрукти. У них багато каротину і пектину, які сприяють активному виведенню з організму шкідливих речовин.

В поєднанні з рідиною пектин утворює гелеподібну масу, в якій, як на липкій стрічці для мух, осідають пестициди, іони важких металів та інші небезпечні для здоров’я речовини. З сезонних фруктів найбільше пектину міститься в абрикосах, розповів кандидат медичних наук, лікар Анатолій Печінка. Їх склад особливо цінний тим, що сприяє виведенню з наших клітин токсинів і корисний при інтоксикації. Однак людям, які мають проблеми з печінкою, краще купувати абрикоси кисло-солодких сортів. А вживати ці фрукти в їжу не можна хіба при гепатиті, оскільки каротин не засвоїться.

Читайте також:  Названо спосіб схуднути за допомогою звичайних прогулянок

Гарну дію на печінку надають не тільки абрикоси самі по собі, але і приготовані з них напої. Наприклад, випивши неповний стакан абрикосового смузі, можна порадувати організм добовою дозою вітамінів. Правда, дотримуйтесь помірності: багаті клітковиною абрикоси, якщо їх з’їсти надто багато, цілком здатні активізувати функції кишечника.