Захист від метаболічного синдрому, який являє собою комплекс небезпечних порушень, ефективно забезпечують жирні молочні продукти, показало дослідження, проведене вченими з Канади.

Метаболічний синдром – це сукупність відхилень, що включають ожиріння, гіпертонію, підвищений рівень цукру і холестерину в крові. Наявність синдрому значно підвищує ризик розвитку серцево-судинної патології, цукрового діабету 2-го типу, ряду інших захворювань.

Дослідження вчених з Університету Макмастера в Канаді показало: одним з кращих засобів захисту від виникнення небезпечного синдрому є жирна молочка.

“Активне споживання продуктів з цільного (не знежиреного!) молока корелює з більш низькою ймовірністю метаболічного синдрому”, – цитує дослідників журнал BMJ.

Читайте також:  Про один з найкорисніших видів вівсянки розповіли фахівці

Фахівцями були проаналізовані дані 140 000 чоловік з 21 країни світу, що збиралися протягом дев’яти років. В результаті було зроблено висновок про те, що включення молочних продуктів в щоденний раціон харчування може бути «недорогим ефективним методом зниження метаболічного синдрому, гіпертонії, діабету і, в кінцевому рахунку, серцево-судинних захворювань».

Конкретно мова йде про те, щоб такий раціон містив порцію цільного молока або йогурту (244 грами), скибочку сиру (15 грамів), вершкового масла (5 грамів).

“Споживання цих молочних продуктів пов’язане з більш низькою поширеністю метаболічного синдрому і його окремих компонентів на початковому рівні, а також з більш низьким ризиком гіпертонії і діабету”, – заявили автори проекту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News