За статистикою, 80% людей страждають від неправильного прикусу. Краса посмішки – мінімальна проблема, яка загрожує людині. Існують інші наслідки неправильного прикусу.

Ускладнення неправильного прикусу

Виділяють скелетні і зубо-альвеолярні групи аномалій прикусу. Ротова порожнина є первинною ланкою травного тракту, де починається обробка їжі. У цьому беруть активну участь зуби, комплекс м’язів зубощелепної системи. Вона визначає жувальну навантаження. Неправильний прикус викликає неповноцінну обробку їжі, що провокує перевантаження зубів. Можливі відколи, тріщини, Травматичний періодонтит, болі в м’язах.

Постраждає також скронево-нижньощелепний суглоб, відбуваються зміни в структурі СНЩС. Звідси – клацання, шуми у вухах, болюче відкривання рота або навіть неможливо це зробити. Можливі сильні головні болі, все в сукупності серйозно псує якість життя. Крім цього, неправильний прикус сильно впливає на поставу.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла про кращий фрукт для омолодження шкіри

Причини неправильного прикусу

Не завжди неправильний прикус внаслідок скелетних аномалій є вродженою недугою. Хоча генетика часто грає величезну роль: дітям передається профіль батьків, як не крути. Навіть в такому випадку можна виправити проблему: необхідно звернутися до ортодонта, щоб контролювати зміни і своєчасно виправити ситуацію. Доречно починати робити це з 3 років.

Зубоальвеолярні аномалії прикусу розвиваються з різних причин. Прикусом називають взаємовідношення зубних рядів при максимальному контакті і повному змиканні зубів верхньої і нижньої щелепи. Нижня щелепа здатна рухатися, верхня – ні. У момент формування “ключа оклюзії” при прорізуванні перших постійних молярів, нижня щелепа знаходить своє місце. Приблизно у віці 6-7 років.

Читайте також:  Ранковий чай назвали максимально корисним після простої хитрості

З дитинства формується прикус через неправильне харчування. Багато в чому зараз їжу протирають, ріжуть на дрібні шматочки, також діти їдять багато солодкого, формується карієс. Тоді деяким ставлять пломби, ніякої анатомії зуба не відбувається. Звідси формування неправильного прикусу.

Ще одним фактором, що впливає на прикус, є дихання. При нічному апное виникає неправильний прикус. На правильне його формування впливає носове дихання, коли правильно формуються пазухи, ходи, верхня щелепа, що є складовою частиною дна порожнини рота і гайморової пазухи.

Фактори, що впливають на розвиток прикусу

  • Жувальне навантаження;
  • Контакти зубів;
  • Правильне носове дихання;
  • М’язовий баланс.
Читайте також:  У дитячих іграшках виявили шкідливі речовини, які можуть викликати рак

Іншими словами, не завжди неправильний прикус є спадковою проблемою. Найчастіше він утворюється при певних проблемах. Важливо не допускати розвитку провокуючих чинників і тоді все буде добре.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News