Буряк, часник, горіхи входять до числа продуктів, що є «справжніми фаворитами печінки».

Наша печінка виконує багато невдячної роботи: вона розщеплює алкоголь та ліки, жирну їжу та цукор, а також діє як фільтр для невідомих речовин, спочатку перевіряючи їх на шкідливість. Щоб підтримати свою печінку у її напруженій роботі, допомогти їй надовго зберегти здоров’я, використовуйте у раціоні певні продукти.

Наступні продукти вважаються найкращими друзями та помічниками печінки.

Буряк: допомагає запобігти ожирінню. Речовина буряків бетанін, що відповідає за інтенсивний червоний колір, має протизапальні властивості і допомагає клітинам органу в їх роботі з детоксикації. Це зокрема показало дослідження, проведене Університетом Бабу Банарасі Дас (Індія). В експерименті індійських учених у людей з ожирінням вживання бурякового порошку призвело до зниження рівня холестерину та жирового прошарку в печінці.

Чорниця може пригнічувати зростання ракових клітин. У 2014 році було проведено дослідження, яке показало, що речовини поліфеноли, виявлені в чорниці, діють як захисне покриття для печінки, уповільнюючи утворення рубців при цирозі. Інший експеримент (у пробірці) продемонстрував, що екстракт чорниці пригнічує ріст ракових клітин людської печінки.

Часник: знижує жирову масу. Містить сіроподібні речовини S-алілмеркаптоцистеїн (SAMC) та діалілдисульфід (DADS), які активують ферменти печінки. Завдяки їхній підтримці орган працює більш ефективно. Дослідники з Іранського університету в Ісфахані проводили випробування з вживанням екстракту часнику людьми, які страждають на ожиріння печінки. У результаті всі вони втратили у вазі та жировій масі.

Горіхи: багаті на омега-3. Вони містять велику кількість омега-3 жирних кислот (особливо грецькі). Ці поліненасичені жирні кислоти діють на жирну печінку як жироспалювачі – особливо, якщо людина починає більше рухатися.

Артишоки: стимулюють вироблення жовчі. Гіркі речовини, що містяться в них, сприяють утворенню більшої кількості шлункової кислоти – це, у свою чергу, стимулює вироблення жовчних кислот у печінці, що активно розщеплюють її жир.