Інгаляції – проста процедура, але потрібно знати основні правила, щоб не отримати опік або щоб хвороба не посилилася.

Всі люди хворіють однаково, а лікуються по-різному. Хтось приймає порошки і таблетки, хтось нічого не робить і чекає поки недуга мине сам по собі, а хтось лікується виключно народними засобами. Найпростіший і найдієвіший бабусин спосіб лікування багатьох хвороб дихальних шляхів – інгаляція.

Що лікують за допомогою інгаляції?

Під час інгаляції лікувальні речовини потрапляють в дихальні шляхи і надають цілющу дію. Інгаляції рекомендується робити при перших симптомах таких захворювань як:

 • Нежить (риніт)
 • Синусит
 • Тонзиліт (запалення піднебінних мигдалин)
 • Фарингіт (запалення слизової оболонки глотки)
 • Бронхіт
 • Пневмонія
 • Напади бронхіальної астми
 • Пилкова алергія

Отоларинголог, Іван Васильович Лєсков: «Парові інгаляції дуже допомагають при набряку і запаленні слизової оболонки у верхніх дихальних шляхах. Наприклад, за допомогою парових інгаляцій легко знімаються симптоми ларингіту, трахеїту і затяжний набряк слизової оболонки носа ».

Лікувальна дія інгаляції

Вплив лікарського засобу безпосередньо на слизову оболонку дихальних шляхів дуже ефективно з наступних причин:

 • Інгаляція, в першу чергу, – це місцева терапія.
 • Інгаляція знімає запалення і набряк слизової оболонки верхніх відділів дихальної системи.
 • Інгаляції сприяють видаленню слизу і мокроти.
 • Інгаляції знімають спазми при кашлі.
 • Інгаляція сприяє відновленню переривчастого дихання (під час кашлю).
 • Завдяки інгаляцій слизова оболонка зволожується.
Основні правила проведення інгаляції

Інгаляції роблять через 1 – 1,5 години після їжі.

Під час проведення інгаляції потрібно сконцентруватися на самій процедурі і правильно вдихати і видихати лікарську речовину. Тому при інгаляції не можна займатися чимось паралельно, наприклад, читати або розмовляти.

Після проведення інгаляцій краще утриматися від розмов протягом години, також не рекомендується співати, приймати їжу, виходити на холодне повітря, палити.

Одяг на шиї повинен бути вільним, щоб не утрудняти дихання.

Потрібно остерігатися інгаляторів з киплячою водою, тому що можна отримати опік. Не рекомендуються інгалятори з киплячою водою для маленьких дітей. Також чим менша дитина, тим менше часу потрібно робити інгаляцію.

Необхідно дотримуватися рецептури додавання ефірних масел, передозування ефірних масел може викликати протилежний ефект.

Потрібно перевірити переносимість лікарських препаратів та ефірних олій, які входять до складу інгаляції.

Інгаляції робляться протягом 3 хвилин для дорослих, а для дітей – 1 хвилину. Інгаляцій необхідно робити 3-5 разів на день.

Ефірні олії краще не змішувати між собою

Правильно дихати

Як робити інгаляціїПри хворобах носа і навколоносових пазух пари інгаляції вдихають і видихають через ніс

При кашлі, при хворому горлі – вдихають і видихають через рот. Після глибокого вдиху необхідно затримати дихання на 1-2 секунди, після чого потрібно зробити максимальний видих.

Не слід дихати над киплячою водою.

Протипоказання для інгаляції

Навіть інгаляції мають протипоказання, хоча спосіб лікування здається дуже нешкідливим, а саме:

 • Якщо температура тіла вище 37,5 градусів
 • При схильності до носових кровотеч
 • При виражених ознаках захворювань легенів і серця
 • При ангіні (гнійне запалення)
Як робити інгаляції

Інгаляції проводяться за допомогою парового інгалятора або над широкою каструлею. Температура води повинна бути приблизно 30-40 градусів. Потрібно нахилитися над посудиною з розчином на відстані 20-30 см. Для посилення ефективності можна голову накрити рушником. У розчин з гарячою водою можна додати ефірні масла або трави.

Інгаляції при кашлі

Сухий кашель, що виникає при болю в горлі під час різних простудних захворювань можна полегшити за допомогою інгаляцій.

Щоб полегшити кашель при бронхіті рекомендується робити содові інгаляції. У літрі окропу потрібно розчинити 2-3 столові ложки звичайної питної соди.

Також корисний збір з листя малини, м’яти, шавлії. Потрібно залити склянкою окропу 1 столову ложку сухої суміші трав, настоювати 3-5 хвилин на паровій бані.

При бронхіті дуже ефективна суміш квіток липи, малини та мати-й-мачухи. Розчин потрібно наполягати на паровій бані 10 хвилин.

При болях у горлі

Коли болить горло або дере, найкраще допомагають інгаляції на травах і інгаляції з ефірними маслами. Ефективні ефірні масла при болю в горлі: евкаліптова олія, соснове масло, ментолове масло, ялицеве ​​масло. Потрібно додати 10-15 крапель на 100 мл гарячої води (температура води приблизно 60 градусів).

З трав дуже ефективно допомагають чебрець, материнка, лаванда, мати-й-мачуха, шавлія, ромашка. Потрібно додати столову ложку суміші трав в 250 мл води і заварити.

При нежиті

Інгаляції при нежиті краще робити з ефірних масел ментолу, сосни, ялиці, евкаліпта, ялівця та герані. Інгаляції з цими маслами проб’ють будь-який закладений ніс. Ефективні інгаляції з розпарених рослин свежеізмельченной хвої сосни, ялиці, ялівцю, висушеного листя евкаліпта, дуба, берези, квіток ромашки, м’яти, листя чорної смородини.

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ

ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ КАШЛІ