Без нормального метаболізму нам би не вистачило енергії вибратися з ліжка вранці, щоб потім спалювати калорії впродовж дня. Однак, незважаючи на його численні переваги, метаболізм часто звинувачують в прибавці зайвої ваги. Навколо цього визначення існує безліч міфів, які непогано б спростувати.

Міф 1: у худорлявих людей більш високий рівень метаболізму
 
Існує чимало худих людей, які начебто їдять все, що їм хочеться, без особливих наслідків для талії. Складається враження, що у них більш висока швидкість спалювання калорій. Однак насправді, у худорлявих людей більш повільний “метаболізм відпочинку”, тобто швидкість, з якою калорії згоряють в періоди відпочинку. А високий рівень “метаболізму відпочинку” відзначається як раз у людей більш великих. Але не поспішайте радіти – зовсім не зайва вага прискорює метаболізм, а м’язова маса. Саме тому дуже важливо поєднувати фізичні тренування зі здоровим харчуванням.

Міф 2: пропуск їжі уповільнює метаболізм

Практично кожній людині, яка хотіла б позбутися кількох кілограмів, раджу переходити до більш частого харчування. Кажуть, що прийом їжі кожні 3-4 години допомагають прискорити метаболізм. Насправді, швидкість метаболізму абсолютно не залежить від того, як часто людина приймає їжу. Методика дрібного годування грунтується зовсім на іншому принципі: чим частіше ми харчуємося, тим рідше нас відвідує відчуття голоду. А часте годування допомагає вживати більш дрібні порції.

Міф 3: все, що з’їдається пізно ввечері, перетворюється в жир

Всіма силами ми намагаємося уникати прийому їжі пізно ввечері, тому що існує думка про те, що ця їжа автоматично перетворюється на зайвий жир. Насправді ж, у справі утворення жиру велике значення має безліч різних аспектів, включаючи гормони, якість їжі, зміст їжі, а також рівень енергії, який показує, як наш організм витрачає “паливо”. На жаль, проста відмова від прийому їжі пізно ввечері не допоможе вам запобігти накопиченню жиру. Замість того щоб фокусуватися на часі прийому їжі приділяйте більше уваги тому що саме і в якій кількості ви їсте. Вживання якогось біг-маку пізно ввечері так само шкідливо для вашої талії, як вживання його вранці або вдень.

Міф 4: метаболізм це швидкість згоряння калорій і розщеплення їжі

Багато хто сприймає метаболізм як термін, що визначає швидкість спалювання калорій. Насправді, він складається з двох компонентів. За швидкість спалювання калорій відповідає катаболізм, але існує ще й анаболізм – накопичення енергії у формі хімічних зв’язків для подальшого використання, включаючи вуглеводи і жири. Нормальний метаболізм це баланс обох функції.

Міф 5: ви не можете контролювати свій метаболізм

Коли людина стикається з небажаною вагою, то виникає спокуса списати все на повільний метаболізм. Однак не варто думати, що ми не володіємо контролем над цим процесом. Приміром, один з простих способів прискорити метаболізм – це будова м’язів за допомогою регулярних фізичних навантажень. Також вам допоможуть у цій справі більш тривалий сон, споживання великої кількості води, кофеїну та достатньої кількості білків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
6 СПОСОБІВ, ЩО ПРИСКОРЮЮТЬ МЕТАБОЛІЗМ

МЕТАБОЛІЗМ ПІСЛЯ ТРИДЦЯТИ

ЯК ЗІПСУВАТИ МЕТАБОЛІЗМ?