Харчування неймовірно важливе для зниження ризику захворювання на рак. Американське онкологічне товариство рекомендує, наприклад, щодня вживати не менше п’яти порцій фруктів і овочів, а також вживати в їжу продукти, що допомагають підтримувати здорову вагу.

Їжте більше фруктів і овочів. Крім того, що фрукти і овочі сповнені вітамінів і поживних речовин, що знижують ризик деяких видів раку, вони при активному споживанні допомагають зменшити кількість шкідливої їжі в раціоні. Зокрема, продуктів з високим вмістом цукру, з якими асоціюється високий ризик запалення, що сприяє клітинним порушень і розвитку раку.

Пийте зелений чай протягом дня. Зелений чай є потужним антиоксидантом і може бути важливою частиною протиракової дієти. Цей напій містить речовину епігаллокатехін-3-галлат, що діє проти урокінази – ферменту, необхідного для росту ракових пухлин. Дослідження показують, що зелений чай може допомогти запобігти раку печінки, молочної залози, підшлункової залози, легенів, стравоходу та шкіри.

Їжте більше помідорів. Деякі вчені відзначають, що антиоксидант лікопін, який міститься в томатах, може бути більш потужним, ніж бета-каротин, альфа-каротин і вітамін Е. Відомо, що лікопін підвищує захищеність організму від розвитку раку простати і раку легенів. Обов’язково готуйте помідори, так як цей метод вивільняє лікопін і робить його доступним для вашого тіла.

Почніть їсти часник. Відразу кілька великих досліджень показали, що люди, які регулярно їдять часник, з меншою ймовірністю хворіють різними видами раку, особливо в травних органах, таких як стравохід, шлунок і товста кишка. Часник (цибуля, до речі, теж) може блокувати утворення нітрозамінів – речовин, які діють як потужні канцерогени. При цьому чим гостріший часник або цибуля, тим більше в них хімічно активних сполук, які запобігають раку.

Використовуйте оливкову олію. У середземноморських країнах цей мононенасичений жир широко використовується як для приготування їжі, так і для приготування салатів. При цьому, наприклад, рівень захворюваності на рак молочної залози в країнах Середземномор’я на 50 відсотків нижче, ніж у Сполучених Штатах, де це масло не так популярно.

Вживайте хрестоцвіті овочі. Капустяні неймовірно корисні для захисту від раку. Дослідники виявили, що компоненти цих овочів глюкозинолати оберігають клітини від руйнівної дії вільних радикалів, які пошкоджують клітинні ДНК. Також вони корисні в справі лікування раку: ці речовини індукують апоптоз деяких пухлинних клітин і ускладнюють виникнення нових судин, завдяки яким може прогресувати пухлина.

Снідайте кашами з цільного зерна. За даними Американського Інституту досліджень раку, цільні зерна містять багато компонентів, що знижують ризик розвитку раку, в тому числі клітковину і антиоксиданти. Велике дослідження, що включає майже півмільйона людей, показало, що вживання в їжу більшої кількості цільного зерна може знизити ризик розвитку колоректального раку.

Використовуйте куркуму. Американське товариство по боротьбі з раком констатує, що куркумін може інгібувати деякі види ракових клітин в лабораторних дослідженнях і сповільнювати поширення раку або зменшувати пухлини у деяких тварин.

Перекушуйте виноградом. Замість печива і цукерок краще використовувати червоний виноград, який є особливо багатим джерелом антиоксиданту під назвою ресвератрол. За даними Національного інституту раку, ресвератрол може бути корисним для запобігання виникненню та поширенню раку. Лабораторні дослідження показали, що він обмежує зростання багатьох видів ракових клітин.

Полюбіть квасолю. Бобові є чудовим джерелом антиоксидантів, і обов’язково повинні включатися в раціон. Фахівці американського товариства по боротьбі з раком, в свою чергу, відзначають, що бобові також містять клітковину, яка додатково може знижувати ризик захворювання раком.