Жарт Семена Альтова про те, що з віком у багатьох вранці може спостерігатися стан, схожий на похмілля, хоча напередодні нічого могло і не бути, вже став народним.

Але лікарям не смішно. За даними StarsInsider, таке «безалкогольне похмілля» може мати серйозні причини.

Надлишок кофеїну чи його дефіцит
Усім відомо, що кава вимиває з організму воду. Дієтологи радять випивати на кожну чашку кави по склянці води. Якщо ж ви -великий шанувальник кави, і не п’єте воду, будьте готові випробувати симптоми, які схожі з похмільними ознаками. Це сонливість, серцебиття, нудота, підвищена дратівливість, біль голови.

Похмільний синдром може почати мучити і тих, хто вирішив відмовитися від кави. Готуйтеся зіткнутися з такими неприємностями, як сонливість, біль голови і дратівливість.

Кишковий вірус
Симптоми похмілля здатні заявити про себе та при зараженні кишкової інфекції.

Часто захворювання протікає з повною клінічною картиною інтоксикації – діареєю, блюванням та головним болем. Важливо відразу ж звернутися до лікаря і пити більше води.

Читайте також:  Бронхіт чи пневмонія? Лікар назвав важливі відмінності

Зневоднення
Такий стан організму дуже схожий на класичне похмілля. Якщо не пити рідину занадто довго, відразу починає боліти голова, і відчуття втоми тут як тут. Треба стежити за станом сечі – вона не повинна бути надто темною. Маркером може стати сухість губ.

Дисбаланс електролітів
Головні електроліти у нашому тілі – це калій та натрій. Вони потрібні для того, щоб правильно функціонували наші нерви та наші м’язи, а також для нормалізації артеріального тиску та процесу гідратації. Ознаки нестачі електролітів можуть бути схожими на класичне похмілля. Так що… якщо почуваєтеся погано, знайте, що в організмі може просто не вистачати деяких мінералів. Усього й треба – заповнити їхні запаси.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння

Снодійне
Якщо ви використовуєте ліки або якісь добавки для того, щоб покращити якість сну, вранці можна відчути весь спектр неприємних симптомів, дуже схожих на похмільні. Більшість ліків від безсоння мають яскраво-виражений седативний ефект і здатні викликати відчуття втоми і слабкості. Це повною мірою стосується як сильних, так і безрецептурних ліків.

Неприємні побічні ефекти можуть спричинити навіть добавки мелатоніну.

Антигістамінні препарати
Їх призначають при алергії, але ніхто не скасовував усіляку побічку, яка дуже нагадує похмілля. Деякі антигістаміни можуть провокувати головний біль, сонливість, запаморочення, сухість у роті, помутніння зору або навіть нудоту.

Недосип
Безсоння підвищує ризик інсульту, провокує утруднену концентрацію уваги, посилює депресію та занепокоєння.

Мігрень
Мігрень набагато сильніший, ніж звичайний головний біль, і може розвинутися від великої кількості міцних напоїв. Тільки ось повноцінними тригерами можуть бути навіть щось невинне – шоколад чи сир.

Читайте також:  Речовини у складі рідин для вейпів можуть викликати незворотні зміни у легенях

Вагітність
Під час вагітності жіночий організм завжди віддає пріоритет розвитку плода, посилаючи йому всю енергію та поживні речовини. Так що у жінки це може спровокувати зневоднення та втоми з усіма іншими симптомами, що з’являються через нестачу поживних речовин.

Хвора печінка чи нирки
Якщо ви раптом відчуваєте, що ніби всю ніч пили та курили, а насправді такого не було, це може бути ознакою неполадок із нирками чи печінкою. Найзначніший симптом порушення функції нирок – нудота.

А також – втома.

Виною всьому – нестача гормону еритропоетину.

Анемія
А ось цей діагноз собі самому ставити не можна. Тут допоможе лише досвідчений лікар.

Він виявить нестачу гемоглобіну або нестачу заліза, визначить, чи страждає організм від нестачі вітамінів групи B та багато іншого.

Тільки лікар може призначити правильну терапію.