Ішемічний інсульт, один з найбільш поширених типів інсульту, виникає, коли згусток крові блокує приплив крові і кисню до мозку. Нове дослідження, яке вивчає зв’язок між інсультом та режимом сну, показало, що тривалість сну коротша, а низька ефективність сну може мати багато причин.

Автори дослідження відчували себе зобов’язаними досліджувати зв’язок між режимами сну і частотою інсультів після того, як помітили відсутність існуючих доказів, заснованих на записах полісомнографії (ПСГ).

Пристрій реєструє мозкові хвилі, рівень кисню в серці, пульс і дихання, а також рухи очей і ніг під час сну. Дослідники вивчили взаємозв’язок між об’єктивними характеристиками сну та частотою ішемічного інсульту, використовуючи записи PSG від більш ніж 402 учасників. За 10-річний період спостереження було зареєстровано 129 випадків ішемічного інсульту.

Читайте також:  Названо кращі продукти для захисту здоров'я мозку

Для свого аналізу дослідники виділили три різних характеристики сну, які можуть бути адекватними предикторами частоти ішемічного інсульту.

Перша, ефективність сну (SE), була визначена як співвідношення між часом, протягом якого людина спить, і загальним часом, присвяченим сну.

Результати показали, що поганий SE і коротка тривалість сну були пов’язані з частотою ішемічного інсульту, навіть з урахуванням всіх інших факторів ризику.

Більш того, коротка тривалість сну, менше шести годин, була пов’язана з підвищеним ризиком ішемічного інсульту.

“Просвітництво з питань гігієни сну, яке може допомогти людям зменшити порушення сну, поліпшити SE і отримати відповідну тривалість сну, може бути корисним способом запобігання випадків ішемічного інсульту”, – пишуть автори дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News