Експерти Школи громадської охорони здоров’я імені Мейлмана при Колумбійському університеті провели дослідження та дійшли висновку, що сніданок, що містить продукти з клітковини зі злаків, може допомогти зменшити запалення у суглобах.

Крім того, за даними фахівців, такий сніданок допоможе зберегти гостроту роботи мозку та потенційно збільшити тривалість життя. У своїй роботі дослідники оцінили, чи було споживання харчових волокон пов’язане зі зменшенням запалення у людей похилого віку і чи було волокно обернено пропорційно серцево-судинним захворюванням (ССЗ).

Результати показали, що загальна кількість клітковини, зокрема клітковини зі злаків, пов’язана зі зменшенням запалення та ССЗ, пише сайт Eatthis.com. Також фахівці дійшли висновку, що саме зернова клітковина була єдиною, пов’язаною із зменшенням запалення, на відміну від фруктової або овочевої клітковини.

За даними Гарвардської медичної школи, зернові волокна можна знайти у висівках – твердому зовнішньому шарі цілісних злаків, таких як овес, пшениця, рис та кукурудза. Однак якщо ви не хочете обмежувати свій сніданок тільки пластівцями з висівками, то можна знайти зернові волокна в хлібі та макаронах із цільної пшениці, коричневому рисі, насінні, ячмені та інших цільнозернових продуктах.