Незважаючи на те, що мешканка Нассо округу штату Флорида США Мерілін Ганденбергер відзначила 100-річчя, багато хто залишається вражений її гостротою розуму. Вона віддає перевагу іграм, які потребують знань, міркувань і тренуючих пам’яті. У них жінка часто перевершує людей молодших за неї не на один десяток років.

Ганденбергер грає в бридж і карти вже понад 75 років і, за словами її друзів, усі ці роки зберігає свою конкурентну перевагу. Жінка також регулярно відвідує центр для людей похилого віку, причому наполягає на тому, що добиратися туди і назад вона хоче самостійно, пише News4JAX. “Сподіваюся, у мене вистачить здорового глузду зрозуміти, коли мені більше не потрібно сідати за кермо, але я ще не дійшла до цього моменту”, – каже довгожителька.

У центрі вона буває чотири дні на тиждень, щоби брати участь у ранкових заходах. “Мені подобається щось робити. Мені подобається бути зайнятою”, – каже Мерілін Ганденбергер про свій головний принцип життя.

Такої ж активної позиції вона дотримувалася і в молодості. У середині 1940-х вона працювала виконавчим секретарем у великій американській хімічній компанії, а потім понад 50 років працювала корпоративним секретарем та членом правління видавничої компанії свого чоловіка. Пара прожила у шлюбі 68 років, перш ніж чоловік помер у 2014 році. У них народилося четверо дітей. Зараз у Мерілін Ганденбергер троє онуків, вісім правнуків та один праправнук.