Останнім часом все більш популярними у споживачів продуктових магазинів стають так звані суперфуди – продукти, які можуть мати величезну користь для організму або сприяти швидкому схудненню. За даними соціологів, у багатьох країнах світу люди купують такі продукти лише через напис «суперфуд» на їх упаковці. Але яка їхня реальна користь?

Корисні продукти, які стали настільки популярними здаються людям все більш привабливими. Дослідження показують, що попит на такі продукти зростає глобально: за період з 2011 по 2015 роки потреба в супер-їжі по всьому світу зросла на 202%. Проте цінність цих продуктів значно перебільшена, про що написала на своїй сторінці у Facebook виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Читайте також:  Медики називають пітливість однією з незвичайних ознак серцевого нападу

За словами Супрун, люди витрачають все більше коштів на суперздорові продукти, але користь від них не є настільки вже неперевершеною. Вона навела дані про те, що Європейським агентством з безпеки харчових продуктів (EFSA) були переглянуті затвердження за поживністю таких продуктів, оскільки реальних доказів їх користі для здоров’я знайдено так і не було.

«Зазвичай суперфуди – це продукти, які збагачені великою кількістю мікроелементів, вітамінів і мінералів: екзотичні фрукти, овочі, ягоди, насіння, чи зерна, які здатні принести величезну користь для здоров’я. Але наукові дані свідчать, що все це не більше ніж маркетингові виверти заради збільшення прибутків», – поділилася Уляна Супрун.

Читайте також:  Чи підвищено ваш холестерин? 3 ознаки того, що він накопичується в очах

Супрун висловилася про те, що деякі з суперфудів дійсно можуть мати високу поживну цінність і відрізнятися насиченим вітамінним складом, але це ще не означає їх безсумнівну користь для всіх. Засвоєння тих чи інших продуктів – процес виключно індивідуальний, тому для когось такі продукти можуть бути навіть протипоказаними.

Джерело: МедікФорум