Давайте дивитися правді в обличчя, кожен не з чуток знає про чудесні властивості кофеїну: він допоможе прокинутися з ранку, бути бадьорим протягом дня і взагалі, посилює працездатність.

За даними FDA 90% людей у всьому світі вживають кофеїн в тих чи інших формах, а в США 80% дорослих щодня з’їдають або випивають кофеїн-містячий продукт.

Якщо ж ви, читач, жінка, пам’ятайте, що кожна чашка кави може позначитися на здоров’ї ваших грудей, так як кофеїн сприяє розширенню судин, в результаті чого ви можете відчувати біль і набряклість молочних залоз, як у період передменструального синдрому (ПМС).

Природно, ніхто не хоче страждати від симптомів ПМС кожен день. Дослідження показало, що у 61% жінок, які урізали споживання кави, больові відчуття припинилися.

Є ще кілька цікавих фактів про кофеїн, про які ми розповімо нижче.

Кофеїн може посилити перебіг ПМС

ПМС

Дослідження, проведене в Університеті Орегону, показало, що вживання кави надзвичайно впливає на інтенсивність проявів ПМС: чим більше кави ви випиваєте, тим сильніше страждаєте від симптомів. Причиною цього феномену є те, що кофеїн викликає тривожність, яка є причиною стресу, а стрес, у свою чергу, підсилює інтенсивність ПМС.

Симптоми ПМС, що включають болючість і напруженість молочних залоз, які з’являються через 1-2 тижні до менструацій, починаючись в період овуляції і тривають до початку менструального циклу. Якщо додасте до цього щоденний прийом кави, ви будете грати з вогнем.

Тому, у разі, якщо ПМС доставляє вам незручності, і ви хочете їх послабити, радимо уникати вживання кофеїну, а це відноситься не тільки до кави, але і до шоколаду.

Фіброзно-кістозна мастопатія

Це захворювання супроводжується формуванням в тканинах молочної залози змін у вигляді вузликів і шишок. Більше половини опитаних жінок спостерігали у себе фіброзні зміни – цей доброякісний стан, рано чи пізно приводить до шишок в грудях. Взагалі ці зміни нешкідливі, за винятком того, що вони викликають болючість і напруженість молочних залоз.

Яке ж відношення до всього цього має кофеїн? Дані декількох досліджень сходяться на тому, що кофеїн може посилити біль і напругу в грудях, асоційованих з фіброзно-кістозною мастопатією. Також як при вживанні шоколаду болі можуть стати інтенсивнішими.

Важливо пам’ятати, що ні кава, ні шоколад не є причиною захворювання.

Невірне тлумачення мамограми

Мамографія та діагностика раку грудей

Вчені, провідні програму з контролю над раком грудей, повідомили, що у любительок кави мамограми можуть стати практично нечитабельним. Чому? В результаті надмірного споживання кофеїну в грудях можуть формуватися кісти, схожі на ракові новоутворення, ці кісти можуть навіть маскувати прояви раку.

Важливо й те, що кофеїн підсилює чутливість молочних залоз, через що процедура обстеження може заподіяти дискомфорт. Тому перед візитом до мамолога бажано скоротити кількість споживаної кави та інших кофеїно-містячих продуктів.

Безпечна кількість кофеїну

Згідно з даними Гарвардської медичної школи, безпечним є 200-300 мг кофеїну щодня, що складає 350 мілілітрів кави або 3 порції еспресо (крім цього кофеїн міститься в газованих і енергетичних напоях, какао та шоколаду).

Однак, якщо чутливість ваших молочних залоз посилюється при прийомі кофеїну, можливо, варто від нього повністю відмовитися.

Лікарі пропонують спочатку припинити прийом кофеїн-містять продуктів хоча б на 3-4 місяці і подивитися, чи зменшиться біль. Якщо ж ви не можете уявити життя без кофеїну, скоротіть його дозу до 150 мг на день, тобто чашки кави розміром 250 мл або менше буде достатньо.

Джерело: zdorovieinfo