Деякі зміни із зором можуть означати розвиток транзиторної ішемічної атаки (ТІА), що часто виникає перед настанням «класичного» інсульту, – нагадали фахівці з Клініки Майо.

Інсульт є небезпечним для життя пошкодженням головного мозку внаслідок порушення його кровопостачання. Вважається, що ця патологія має раптовий характер, але медики констатували: іноді про настання інсульту попереджають проблеми із зором – вони можуть виникати за кілька днів або тижнів до мозкового удару.

За словами лікарів із Клініки Майо, такі проблеми із зором можуть виникати через розвиток транзиторної ішемічної атаки (ТІА), яку перед справжнім інсультом переносить майже половина його жертв.

“Дослідження показали, що до 43 відсотків пацієнтів з інсультом за тиждень до нього відчувають симптоми міні-інсульту або ТІА”, – заявили експерти.

При розвитку ТІА, яку лікарі називають основним попередником великого інсульту, можуть виникати такі зміни як зір.

  • Відбувається раптова втрата зору одному оці, у своїй може бути дискомфорту чи болю.
  • Верхня або нижня половина у полі зору раптом затемняється.

«Пацієнти з міні-інсультом часто описують порушення, яке нагадує їм фіранку, якою закривається поле зору в одному оці», – уточнили фахівці.

Інші симптоми ТІА. Деякі люди можуть відчувати тимчасове оніміння, слабкість чи поколювання в одній руці чи нозі, відоме як парестезія.

Обов’язково до лікаря! Проблеми із зором, що раптово виникають, – це тривожна ознака, яка може бути пов’язана з інсультом, підкреслюють медичні працівники. При підозрі на міні-інсульт потрібно обов’язково звернутися до лікаря, обстежитись. За даними Клініки Майо, приблизно у кожної третьої людини, яка перенесла міні-інсульт, розвиток справжнього інсульту відбудеться вже протягом кількох місяців.