Серед ознак, що віщують швидкий відхід людини з життя, названо втрату сил і небажання підтримувати спілкування, сонливість, проблеми з диханням.

Одним із провісників швидкої смерті людини може бути зникнення апетиту, яке відображає уповільнення процесів в організмі, пов’язаних з виробленням енергії. За два чи три дні до смерті людина може відмовитися не лише від їжі, а й від пиття.

Ще одна можлива ознака майбутнього кінця – це сонливість. Чим ближче до кінця життя, тим триваліший сонливий стан: даний ефект, на думку вчених, виникає через уповільнення обміну речовин.

Також незадовго до смерті людина може демонструвати тотальне небажання спілкуватися з ким би там не було. Такий стан пояснюється значним зниженням рівня енергії. Сил в організмі стає дедалі меншим, і, намагаючись хоч якось оптимізувати їх, він «відключає» функції, що не відіграють велику роль у підтримці життєзабезпечення.

Крім цього, може виникати така ознака, як м’язова слабкість. Вона прогресує, отже одного разу людина слабшає настільки, що не може без сторонньої допомоги змінювати становище тіла, чи тримати ложку, чашку.

Сигналізувати про смерть, що насувається, може і падіння температури тіла – ознака ослаблення кровообігу в тілі. Кінцівки при цьому стають дуже холодними, шкіра набуває специфічного відтінку, але людина не відчуває дискомфорту, її фізичні реакції притуплюються дедалі більше.

Дихання в міру наближення летального результату стає менш розміреним, уповільнюється. Довгі паузи в диханні, що викликають відчуття, що людина перестала дихати, теж можуть бути одним із «червоних прапорів» майбутньої сумної події.

Мозок, якому недовго залишилося існувати, теж зачіпає цей процес припинення функціонування всіх життєвих ресурсів. Людина можуть виникати галюцинації, ознаки когнітивних розладів.

Вчені довели, що людина при смерті все чує, тільки не може відповісти тим, хто до неї звертається. Але навіть якщо він і знаходить сили, щоб щось сказати, мова в нього все одно нескладна, а думки плутаються.