ГоловнаНовини Здоров'яЧим загрожує нашому здоров’ю брудне повітря

Чим загрожує нашому здоров’ю брудне повітря

Проблема забруднення повітря з кожним роком охоплює все більшу кількість країн і регіонів. Лікарі підкреслюють, що шкідливі викиди руйнівно впливають на різні аспекти нашого здоров’я.

Забруднення повітря

Респіраторні проблеми. Найбільш очевидні і найбільш плачевні наслідки шкідливих викидів для нашого організму пов’язані саме з проблемами респіраторної системи. Брудне повітря є прямою або непрямою причиною хронічної обструктивної хвороби легенів (ХОЗЛ), а також астми. У деяких випадках брудне повітря провокує розвиток раку легенів.

Серцево-судинні хвороби. Проживання в забруднених з точки зору повітря регіонах завдає непоправної шкоди серцево-судинній системі. Через це порушується кровотік, що може привести до серйозних проблем з серцем і судинами.

Читайте також:  Названо чай, який захищає від хвороб серця, діабету і продовжує життя

Інсульт. У 2016 році дослідники виявили прямий зв’язок забруднення повітря з кожним третім інсультом на нашій планеті. Шкідливі викиди порушують приплив крові до мозку, що і провокує гострі порушення мозкового кровообігу.

Імпотенція. Брудне повітря надає опосередкований вплив на сексуальне здоров’я людей, і особливо чоловіків. Через тривалий вплив брудного повітря у них розвивається імпотенція або еректильна дисфункція.

Ускладнення під час вагітності. Майбутнім мамам потрібно особливо ретельно стежити за якістю повітря. Хімічні речовини з атмосфери можуть негативно впливати на імунну систему ще не народжених дітей, що робить їх більш вразливими до різного роду інфекцій вже після появи на світ.

Читайте також:  Лікар розповів, скільки кавуна можна їсти в день

Раніше вчені підрахували, наскільки скорочується життя людини при диханні забрудненим повітрям.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News