Крім особливо пахучих цибулі та часнику, винуватцями відштовхувального запаху з рота можуть бути інші продукти – чи відомо вам про них?

Статистично неприємний запах з рота найчастіше викликається вживанням певних продуктів. Ось що може погіршувати ваше дихання, крім відомих провокаторів відштовхувального «аромату» – цибулі та часнику.

Кава. Відомо, що кава має цілу низку корисних властивостей, проте напої з кофеїном можуть зробити ваше дихання несвіжим. Кава зменшує вироблення слини, яка необхідна для природного очищення порожнини рота та вимивання будь-яких бактерій. До того ж містить сірчисті та кислотні сполуки, які, застрягши в роті, можуть надовго зіпсувати його запах.

Порада лікарів: щоб уникнути проблеми, потрібно випивати воду після кожної чашки кави.

Молочні продукти. З’їдені сир або морозиво, випита склянка молока – все це теж може бути причиною неприємного запаху з рота. Його поява пояснюється тим, що бактерії, що мешкають на поверхні язика, охоче харчуються амінокислотами, які містять молочні продукти. Неприємний запах є продуктом життєдіяльності цих мікроорганізмів.

Алкоголь. Подібно до кави, він теж сушить рот. Висихання слизової порожнини рота сприяє зростанню бактерій, які не вимиваються через нестачу слини. Це ще одна причина, чому спиртні напої слід рясно запивати водою.

Риба. У ній міститься сполука під назвою триметиламіни, яка може затримуватись у роті та видавати неприємний запах. Деякі люди наражаються на стан, відомий як триметиламінурія, який «нагороджує» їх неприємним рибним запахом, здатним то з’являтися, то зникати. Вважається, що стан невиліковний викликається дефектними генами, які людина успадковує від своїх батьків.

Як зберігати подих свіжим:

  • Регулярно чистити не лише зуби, а й язик.
  • Регулярно використовувати не лише щітку, а й зубну нитку.
  • Пити достатньо води, не допускайте зневоднення ротової порожнини.
  • Періодично відвідувати стоматолога – деякі проблеми із зубами та яснами можуть викликати неприємний запах, незважаючи на чищення та полоскання.
  • Обов’язково відвідати стоматолога, якщо виник неприємний запах з рота, який не минає довгий час всупереч догляду за ротовою порожниною.