Ознаками раку легенів можуть бути несподівані, на перший погляд, стану, які легко проігнорувати – в тому числі біль в спині і проблеми зі шлунком.

Фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS) розповіли про те, як може проявлятися рак легенів. За словами медиків, спочатку зазвичай не буває ніяких ознак. У міру того, як пухлина прогресує, можуть виникати деякі сигнали злоякісного процесу – кашель, утруднене дихання, зниження енергії.

Однак також є кілька несподіваних ознак раку легенів, які через незнання легко проігнорувати, пише видання Express, посилаючись на дані WebMD.

Проблеми зі шлунком. До 20 відсотків всіх пацієнтів з даним захворюванням відчувають шлунково-кишкові симптоми – болі в животі, нудоту, запор. Також можуть несподівано виникати стану, коли абсолютно не хочеться їсти або пити.

Болі в спині. Певні типи раку легенів, відомі як пухлина Панкоста, можуть поширюватися на різні частини тіла, включаючи спину. Ознакою цього стають незрозумілі болі в спині, лопатках або плечі.

Проблеми з балансом. Деякі пацієнти, які хворіють на рак легенів, стикаються з розвитком аутоімунних порушень: їх імунна система атакує нервову. Це впливає на роботу м’язів: можна відчувати незвичайне запаморочення, втрату рівноваги.

Опущені повіки. Пухлини Панкоста також можуть вражати очні нерви, причому на половині обличчя. У хворої людини раптом опускається повіку або стає незвично маленьким зіницю тільки на одному з очей.

Опухлі кінчики пальців. Деякі види раку легенів викликають утворення гормоноподібних хімікатів, під впливом яких зайва рідина спрямовується в кінцівки. Кінчики пальців можуть здаватися товщі, ніж зазвичай, а нігті виглядають надмірно блискучими.

Фахівці нагадують, що найчастішою причиною раку легенів є куріння: з ним пов’язаний розвиток хвороби в понад 70% всіх випадків. Більшість людей, у яких діагностується цей рак, старше 40 років, і майже половина з них старше 75 років.

Експерти NHS закликають звертатися до лікаря і обстежитися при будь-яких підозрах на рак. У разі раку легенів краще перестрахуватися, ніж діагностувати захворювання занадто пізно.