Вживання молочних продуктів може мати несподівані побічні ефекти для здоров’я. Спори про користь або шкоду таких тривають досі.

У 80-і роки минулого століття все молочне називали корисним через вміст там кальцію. Через деякий час виникли підозри, що не все так райдужно, і насправді деякі переваги молочних продуктів перебільшені на тлі вдалих маркетингових кампаній.

Недавнє дослідження, підсумки якого опубліковані на сторінках JAMA Dermatology, показало, вживання молочних продуктів сприяє появі прищів у дорослих, що частково обумовлено вмістом там лактози. Дерматолог Уїтні Боу пояснила, проблеми зі шкірою є наслідком комбінації гормонів, які містяться в молоці, а також молочних білків, таких як казеїн і сироватка.

Читайте також:  Лікар розповів, у яких випадках може бути небезпечний сміх

Співробітники Національного фонду головного болю радять при наявності схильності до мігрені виключити з раціону витримані сири. У них міститься тірамін, що загрожує наслідками для самопочуття.

Непереносимість молока може підвищувати ризик запалень, але вірно і зворотне. Дієтолог Кері Глассман вказала на дослідження British Journal of Nutrition, яке говорить, що вживання знежиреного йогурту знижує маркери запалення у деяких жінок після дев’яти тижнів вагітності. Універсальної відповіді немає, і найкраще прислухатися до реакцій власного тіла.

При наявності непереносимості молочних продуктів побічним ефектом може виступати закладеність носа. Крім того, дослідження клініки Мейо встановило, що вживання молока ризикує зробити мокроту густішою і більш дратівливою під час хвороби навіть при відсутності алергії.

Читайте також:  3 ключові групи продуктів для довгого життя

Непереносимість лактози у дорослих тягне за собою проблеми з травленням, приводячи до газів, здуття живота, діареї або запору. Дієтологиня Ізабель Сміт порадила замінити коров’яче молоко козячим, оскільки там менше молочного цукру.

Дослідження 2019 року говорить на користь того, що деякі види кисломолочних продуктів здатні полегшити атопічний дерматит, при якому виникає свербіж шкіри. Додаткові наукові роботи також підтверджують: щоденне вживання йогурту вагітними жінками дозволяє захистити дитину від інфантильного атопічного дерматиту.

Дієтологиня Фріда Вестман попередила, «молочка» може впливати на настрій людини. Відбувається це через змішування містяться в молоці естрогену і прогестерону з гормонами людини.

Читайте також:  Дефіцит цього вітаміну є у кожного десятого літнього – викликає «пошкодження ДНК і призводить до раку»

Джерело: eatthis.com