Середземноморська дієта не перестає дивувати і радувати: нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Internal Medicine, показало, що середземноморська дієта, що включає оливкову олію холодного віджиму, здатна скоротити ризик розвитку раку грудей на 62%.

Вчені з Іспанії розділили 4000 учасниць (у віці від 60 до 80 років) на 3 групи. Першій пропонувалося дотримуватися середземноморської дієти — споживати фрукти, овочі, цільнозернові злаки, рибу і боби з обмеженим вживанням молочних продуктів, червоного м’яса та солодощів — з щоденним включенням в раціон 3 столових ложок оливкової олії холодного віджиму. Друга група слідувала тій же дієті, але з заміною оливкової олії горіхами. Третя група дотримувалася раціону з низьким вмістом жирів.

Читайте також:  Секрет довголіття: три ключові речовини, які здатні продовжити життя

Протягом наступних 6 років у 35 учасниць розвинувся рак грудей, але серед жінок першої групи таких було на 62% менше, ніж у третій. У другій групі зменшення ризику було незначним.

Що ж робить оливкову олію такою корисною для підтримки жіночого здоров’я? Автори дослідження стверджують, що певні компоненти в складі оливкової олії, такі як поліфеноли, що вбивають ракові клітини і запобігають утворенню пухлин.

Крім протиракових властивостей, оливкова олія має здатність підвищувати засвоєння вітамінів з фруктів і овочів, тому сміливо замінюйте нею звичайну олію, додавайте в салати, каші та смузі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News