Вчені з Вашингтона активно тестують нову розробку у справі протиракової терапії – так звану індивідуальну вакцину, стимулюючу імунну систему до боротьби з онкоклітинами. Крім того, така вакцина не тільки готує імунітет до потенційної атаки хвороби, а й «програмує» організм на розпізнавання ракових клітин, які вже присутні в ньому.
 

На більш ранньому етапі співробітники Вашингтонського університету випробовували вакцини в клітинних культурах і на тваринах. Результати цих дослідів дали чудові результати – з’ясувалося, що імунна система під впливом вакцини здатна знищити або призвести до ремісії значну кількість пухлин. Зокрема, під час експериментів з мишами застосування вакцини дозволило вилікуватися близько 90% тварин з розвиненою формою раку м’язів.
 
Ці успішні підсумки апробації новинки самі дослідники оцінили як доказ того, що вакцини проти раку можуть бути дуже потужними і повинні застосовуватися при злоякісних пухлинах людини. Тепер вчені оцінюють ефект індивідуальних вакцин від раку на пацієнтів з метастатичною меланомою (рак шкіри). Також на підході вакцини проти раку грудей, головного мозку, легенів, а також раку голови і горла.
 
Як пояснили фахівці, індивідуальні вакцини створюються за методикою, що передбачає використання генетичного матеріалу пацієнта. Вони налаштовують імунну систему хворого для атаки на пухлинні клітини і допомагають сповільнити прогресування раку. Новими ліками в експериментальному порядку були щеплені 14 пацієнтів з метастатичним раком молочної залози. Близько половини учасників цієї групи показали відсутність ознак прогресування раку через рік після отримання вакцини. У той же час у контрольній групі, якій не кололи вакцину, з 12 пацієнтів тільки п’ята частина хворих не показала прогресування раку за аналогічний період. Тепер дослідники мають намір провести більш глобальний експеримент з використанням вакцин на основі зразків ДНК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ НАВЧИЛИСЯ ЛІКУВАТИ РАК НА 100 ВІДСОТКІВ

РАК ЗМОЖУТЬ ЛІКУВАТИ НА СТАДІЇ МЕТАСТАЗІВ

РОЛЬ СНУ ДЛЯ ХВОРОГО НА РАК