Тему зберігання заморожених продуктів не можна назвати злободенною. Морозильні камери є в домі у кожного з нас. Дивно, як навколо такої повсякденної процедури як заморожування продуктів досі є стільки помилок. Настав час розвіяти найбільш поширені міфи.

Міф №1: заморожувати можна будь-які продукти

Технічно, звичайно, заморозити можна все що завгодно. Однак багатьом продуктам така процедура абсолютно протипоказана. Кинувши їх в морозилку, ви їх просто зіпсуєте. Крім того, важливо ще й правильно розморозити. При відтаванні багато з продуктів втрачають свою форму, текстуру і смак. Саме з цієї причини в морозилку не можна складати зерна кави, вершкові соуси, ніжні і м’які овочі, масло, яйця і консерви. Ці продукти після розморожування їсти не буде можна.

Міф №2: заморожені продукти можуть зберігатися вічно

Читайте також:  Дієтолог розкрила 2 простих трюки, які допоможуть схуднути

Ще одна поширена помилка, що в замороженому вигляді продукти можуть зберігатися місяцями і роками. Зрозумійте, що в морозилці також є вологість повітря – найлютіші вороги будь-якого продукту. З цієї причини, навіть у заморозок є межа зберігання. Нехтувати цим не можна.

Наприклад, при температурному режимі – 18 градусів супи, рагу і готове м’ясо можна зберігати 60 – 80 днів, сире м’ясопродукти – від 4 місяців до року. Приготовану курку або індичку – до 4 місяців, сиру – до року. Якщо продукти пролежали в морозильній камері більше зазначених строків, сміливо відправляйте їх у сміттєвий кошик.

Трохи подовжити термін зберігання продуктів допоможе вакуумний пакет, але знову ж на розумний строк.

Заморожені фрукти і ягоди

Міф №3: заморожування вбиває бактерії

Більшість з нас вважає, що заморозивши їжу, ми повністю захищаємо її від бактерій, роблячи безпечною. Це міф! Наявність на поверхні продуктів бактерій, навіть при заморожуванні не позбавить від них. Від холоду їжа не стане безпечнішою. Розморозивши продукти, ви отримаєте ті ж самі бактерії. Позбутися від них допоможе лише серйозна термічна обробка.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції

Міф №4: продукти після заморозки містять менше поживних речовин

Вчені довели, що все в точності навпаки. Фруктам і овочам заморозка йде тільки на користь. Виявилося, що заморожені фрукти і овочі на піку стиглості містять максимальну кількість вітамінів і мікроелементів. Щоб скоротити до мінімуму втрату корисних речовин в продуктах, розморожувати їх потрібно щадним способом. Найкраще підходить – водяна баня.

Міф №5: не можна повторно заморожувати продукти

Фахівці вважають, що краще уникати повторного заморожування продуктів. Ні, якщо зробити це правильно, то їжа залишиться безпечною, однак є ризик зіпсувати її смакові якості. Практика показує, що можна використовувати вторинну заморозку, якщо продукт пролежав в холодильнику не більше двох годин.

Читайте також:  Симптоми миготливої аритмії

Міф № 6: зберігати в морозилці продукти можна там, де зручно

Часто ми сунемо продукти в морозилку в хаотичному порядку, але температура в камері не однакова. Наприклад, біля дверки вона вища, ніж у задній стінці. Продукти здаються однаково замороженими, проте регулярне відкривання дверцят створює конденсат, який осідає у вигляді кристалів льоду. Через це порушується цілісність заморожених продуктів, порушується їх смакові якості і скорочується термін зберігання.

Фахівці рекомендують розкладати продукти за ступенем їх актуальності. Всі довгострокові заморозки розмістити біля задньої стінки, що знадобиться найближчим часом покласти ближче до дверцят.

Джерело: 7mednews