Збалансований раціон має вирішальне значення для продовження життя – зокрема, довголіттю сприяють продукти, що захищають організм від розвитку серцевих захворювань.

Фахівці констатують, що довгого життя без серцевих захворювань може сприяти вживання натурального кисломолочного йогурту, про це пише видання Express (Великобританія). Регулярне присутність даного продукту в раціоні харчування допомагає захиститися від ожиріння, підтримує хороший стан судинної системи.

Особливо корисно з цією метою вживати йогурт на сніданок, поєднуючи з горіхами, свіжими фруктами або овочами, радять експерти. Вони нагадують, що набір ваги з віком є однією причин ішемічної хвороби серця, а також діабету, деяких видів раку.

“Базова дієта, створена для профілактики серцевих захворювань, ефективно допомагає контролювати вагу. Вона включає фрукти, овочі, цільнозернові продукти, не надто жирні молочні продукти, м’ясо птиці без шкіри, багато горіхів, бобів, нетропічних рослинних олій”, – пояснили фахівці.

Також в перелік кращих продуктів для довгого життя без серцевих захворювань вони включили рибу, багату омега-3 жирними кислотами, ефективно допомагають знизити ймовірність гіпертонії, інших порушень судинної системи.

Крім того, прагнуть до довголіття людям вони рекомендують пити каву – цей напій містить ряд потужних антиоксидантів, що захищають від вікової деградації головного мозку, ослаблення когнітивних функцій.

“Звичка пити каву знижує шанси на розвиток діабету, недоумства, хвороби Паркінсона. Тільки не потрібно вживати більше чотирьох чашок щодня”, – розповіли фахівці.

Додатково до здорового раціону впливовим фактором продовження життя є фізична активність. За словами лікарів у людей, які регулярно виконують вправи, що займаються спортом, ймовірність розвитку діабету 2 типу і деяких видів раку на 50 відсотків нижче.