Німецькі фахівці назвали поєднання продуктів, які шкодять здоров’ю – в їх числі білий хліб з джемом, чорний чай з молоком, бургер з пивом та інші.

Свіжий тост з джемом під чашку ароматної кави вранці і ситний бургер з холодним пивом після роботи ввечері – звучить дуже смачно, чи не так? Але те, що здається таким апетитним, може серйозно нашкодити здоров’ю, про це медики нагадали в інтерв’ю журналу Freundin (Німеччина). Вони назвали поєднання продуктів, здатні чинити негативний вплив на організм, і порадили уникати їх в щоденному раціоні.

Салат і нежирна заправка. Комбінація звучить як “мало калорій”, але це все одно шкідливо, оскільки перешкоджає повноцінному засвоєнню вітамінів. Багато рослинні продукти вимагають супроводу у вигляді жиру, щоб організм міг засвоювати і використовувати містяться в них вітаміни.

Білий хліб і джем. Це поєднання продуктів постачає організм занадто великою кількістю простих вуглеводів, що містяться і в хлібі, і в джемі, що може викликати різкий стрибок рівня цукру в крові, а потім знову його падіння. Наслідками стануть сильна тяга до їжі і втома.

Бургер і пиво. У такій комбінації спочатку організм розщеплює алкоголь, а потім жир, який потрапляє в відкладення на животі і стегнах. Якщо і є бургер, то запивати краще просто водою.

Сочевиця і червоне вино. Поєднання келиха червоного вина зі стравами з сочевиці або соєвих бобів шкодить здоров’ю тим, що значно уповільнює засвоєння заліза (позначається вплив винних компонентів, рослинних танінів). Для хорошого засвоєння заліза потрібно вживати продукти, багаті вітаміном С.

Алкоголь і кофеїн. Багато хто вважає, що кава або інший напій з кофеїном допомагає протверезіти після сп’яніння. Помилка! Згідно з дослідженням Університету Темпл у Філадельфії, кофеїн послаблює седативні властивості алкоголю, але погіршує роботу мозку.

Чорний чай і молоко. Протизапальну дію чорного чаю зводиться знищується молоком-молочні білки пов’язують антиоксиданти, що містяться в чаї, і перешкоджають їх засвоєнню організмом. У свою чергу, кофеїн в чаї перешкоджає засвоєнню кальцію з молока.

Помідори і огірки. Два інгредієнти часто зустрічаються разом в салатах, але краще вибирати тільки один з них. Результати досліджень показали, що поєднання двох видів овочів може порушити біохімічні реакції в організмі. Це може означати, що овочі не перетравляться належним чином.