Здоров’я вашого волосся залежить від того, що відбувається в організмі в цілому. Якщо ви помітили незначні зміни, наприклад, зміни в текстурі або кольорі, проблема криється в коренях. Особливо, якщо до цього додається випадання. Існує як мінімум шість поширених причин випадіння волосся у жінок, для діагностики яких досить здати аналіз крові.

За даними клініки Мейо, більшість людей втрачають в середньому від 50 до 100 волосся в день, але якщо ваше волосся здається витонченим, це може бути ознакою випадання волосся за чоловічим або жіночим типом, генетичного стану, званого алопецією. Люди з цим захворюванням втрачають більше середньої кількості волосся і вони не відростають швидко.

“Якщо волосяні фолікули мають однаковий розмір або якщо випадання відбувається раптово, ймовірно причина не в спадковості”, – розповідає доктор медичних наук, дерматолог Венді Робертс.

Вона пояснює, що деякі з найбільш поширених причин випадіння волосся у жінок включають:

  • вагітність;
  • захворювання щитовидної залози;
  • анемія;
  • аутоімунні захворювання (включаючи, псоріаз);
  • синдром полікістозних яєчників (СПКЯ);
  • деякі шкірні захворювання.

За даними Клівлендської клініки, багато жінок, які стикаються з випаданням волосся, страждають вогнищевою алопецією, генетичним аутоімунним захворюванням, при якому імунна система атакує волосяні фолікули. Коли це відбувається, у людини починає випадати волосся, часто пучками утворюють залисини в формі монети.

“Оскільки існує так багато причин випадіння волосся, іноді необхідно провести тестування, щоб переконатися, що причиною стала саме вогнищева алопеція, – пояснює співробітник Американської академії дерматології. – Аналіз крові може виявити інші захворювання, викликані імунною системою”.