Коли жовчний міхур перестає нормально функціонувати, це веде до серйозних проблем з травленням і засвоєнням поживних речовин, загрожує застоєм жовчі і виникненням каменів в органі.

Найпоширенішою недугою жовчного міхура є жовчнокам’яна хвороба. Існує кілька ознак, які допомагають розпізнати це захворювання.

Біль в животі. Він виникає після прийому їжі (перш за все, жирної) і відчувається в правому підребер’ї, також поширюючись на праве плече або віддаючи в спину. Це відбувається через те, що, скорочуючись, жовчний міхур намагається разом кислотами виділити через жовчний протік камені.

Нудота і блювота. Жовчний міхур поставляє в кишечник кислоти і ферменти, необхідні для травлення і засвоєння поживних речовин. Все це проходить через протоки. Якщо в протоках застряють жовчні камені, розвивається холецистит – запалення органу, при якому в гострому випадку людина відчуває сильний біль, блювоту. При хронічному холециститі часто після прийому їжі відчувається нудота.

Читайте також:  Яких продуктів треба уникати при діабеті другого типу, розповіли лікарі

Печія. Вона може виникати при різних порушеннях. Але стала частішою печія після прийому їжі, не проходить при русі або відпочинку, може бути ознакою саме жовчнокам’яної хвороби.

Печія в комплексі з температурою і ознобом. Набір таких симптомів, що доповнюється болем в животі, – це “крик” організму про допомогу. Як правило, така картина виникає при запаленні жовчного міхура. Якщо біль у животі посилюється, а температура зростає, не зволікайте з викликом швидкої допомоги, даний стан може бути дуже небезпечним.

Колір шкіри. Жовтуватий відтінок шкіри або відтінок, що нагадує засмагу, – це теж ймовірна ознака закупорки жовчної протоки. При даному порушенні в клітинах шкіри може накопичуватися білірубін-пігмент, задіяний в синтезі жовчних кислот.

Читайте також:  Один з найбільш корисних овочів виявився несподівано небезпечним

До речі, також можуть пожовтіти білки очей.

Колір калу і сечі. Нехарактерно світлий кал і потемніла сеча відносяться вже до “класичних” ознак збою в роботі жовчного міхура.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News