За словами лікаря-токсиколога Михайла Кутушова, очищення організму від токсинів відбувається швидше завдяки нормалізації способу життя.

Накопичення токсинів в організмі асоціюється з підвищеним ризиком розвитку небезпечних патологій – запальних процесів, хвороб серця, раку. Лікар Кутушов скептично ставиться до ідеї детокс-програм для очищення від токсинів за допомогою спеціальних дієт або вживання якихось окремих продуктів, напоїв. Експерт констатував, що активувати процес очищення від токсинів допомагають дії, які передбачаються здоровим способом життя.

“Відмова від куріння та алкоголю, вживання достатньої кількості води, нормальний сон, фізичні навантаження не менше 150 хвилин на тиждень”, – перерахував учений.

Також, додав Кутушов, очищення від токсинів активізується, коли регулярно регулярно вживаються пробіотики.

«Пробіотики допомагають впоратися із синдромом лінивого кишечника та покращити його перистальтику, полегшують процеси перетравлення їжі», – зазначив токсиколог.

Додатково він порадив щодня їсти клітковину, джерелом якої є овочі, зелень, горіхи та насіння, цілісні крупи. Клітковина також регулює перистальтику кишечника і служить харчуванням для здорової мікрофлори, що спонукає травний тракт ефективніше виводити потенційні токсини. Крім того, клітковина позитивно позначається на стані печінки, і це покращує функцію, що фільтрує, органу, що грає велику роль в очищенні організму від небажаних речовин.