Включення помірної кількості помідорів у повсякденне меню матиме низку позитивних моментів здоров’ю. На це звернули увагу дієтологи, розкриваючи головні переваги овочів.

Сезон помідорів спостерігається з травня по жовтень, вони багаті на антиоксиданти, хоча і можуть провокувати алергію. За словами Олени Паравантес, доктора медичних наук та засновника блогу Olive Tomato, у цьому овочі містяться каротиноїди. Так називають спеціальний тип антиоксидантів, здатних захистити шкіру людини від сонячних променів. Проведене у 2017 році дослідження, опубліковане на Scientific Reports, довело, що вживання продукту скорочує ризик сонячних опіків та розвитку пухлин, спричинених УФ-випромінюванням.

З іншого боку, помідори позитивно впливають на настрій людини. Організоване в 2013 році дослідження стверджує, що люди, які включали овоч у раціон 2-6 разів на тиждень, на 46% рідше розповідали про легкі або важкі симптоми депресії в порівнянні з тими, хто налягав на них нечасто. Імовірно, забезпечувати подібний ефект можуть антиоксиданти, зокрема лікопін.

Помідори стануть не найкращим вибором для тих, хто має кислотний рефлюкс, оскільки можуть розвиватися печія, здуття живота чи розлад шлунка. Дієтолог Наталі Комова пояснює, що у свіжих овочах багато лимонної та яблучної кислоти, вони підвищують кислотність шлунка. При кислотному рефлюкс є продукт можна, але в невеликих обсягах.

За словами Бланки Гарсії, спеціаліста з харчування Health Canal, помідори покращують засвоєння заліза. Останнє важливо для виробництва гемоглобіну та міоглобіну, зазначені білки задіяні у транспортуванні кисню до м’язів та органів по всьому тілу. У помідорах міститься достатньо вітаміну C. Він потрібен у тому числі для виробництва колагену, що сприяє, серед іншого, загоєнню ран.