Включення помірної кількості помідорів у повсякденне меню матиме низку позитивних моментів здоров’ю. На це звернули увагу дієтологи, розкриваючи головні переваги овочів.

Сезон помідорів спостерігається з травня по жовтень, вони багаті на антиоксиданти, хоча і можуть провокувати алергію. За словами Олени Паравантес, доктора медичних наук та засновника блогу Olive Tomato, у цьому овочі містяться каротиноїди. Так називають спеціальний тип антиоксидантів, здатних захистити шкіру людини від сонячних променів. Проведене у 2017 році дослідження, опубліковане на Scientific Reports, довело, що вживання продукту скорочує ризик сонячних опіків та розвитку пухлин, спричинених УФ-випромінюванням.

З іншого боку, помідори позитивно впливають на настрій людини. Організоване в 2013 році дослідження стверджує, що люди, які включали овоч у раціон 2-6 разів на тиждень, на 46% рідше розповідали про легкі або важкі симптоми депресії в порівнянні з тими, хто налягав на них нечасто. Імовірно, забезпечувати подібний ефект можуть антиоксиданти, зокрема лікопін.

Читайте також:  До чого призводить склянка фруктового соку

Помідори стануть не найкращим вибором для тих, хто має кислотний рефлюкс, оскільки можуть розвиватися печія, здуття живота чи розлад шлунка. Дієтолог Наталі Комова пояснює, що у свіжих овочах багато лимонної та яблучної кислоти, вони підвищують кислотність шлунка. При кислотному рефлюкс є продукт можна, але в невеликих обсягах.

За словами Бланки Гарсії, спеціаліста з харчування Health Canal, помідори покращують засвоєння заліза. Останнє важливо для виробництва гемоглобіну та міоглобіну, зазначені білки задіяні у транспортуванні кисню до м’язів та органів по всьому тілу. У помідорах міститься достатньо вітаміну C. Він потрібен у тому числі для виробництва колагену, що сприяє, серед іншого, загоєнню ран.

Читайте також:  Не вживайте ліків із цими продуктами