Чи визначає група крові людини її ризик бути укушеним кліщами? Експерти вважають, що володарі другої групи крові є справжніми ходячими мішенями для комах, які викликають хворобу Лайма.

Якщо у вас друга група крові, то вам краще взагалі не потикатися у ліс у теплу пору року. Дослідники з Чехії припустили, що володарі цієї другої найбільш поширеної групи крові у світі значно частіше стикаються з укусами кліщів. Судячи з усього, ці паразити віддають перевагу володарям саме цієї крові. Проживаючі в лісі кліщі можуть бути переносниками різних бактерій, включаючи і ті, які викликають смертельно небезпечну хворобу Лайма. Дослідники помістили крихітні краплі крові усіх 4 груп у стерильні лабораторні умови в чашки Петрі. Потім ці зразки запропонували особливому різновиду кліщів, які найчастіше викликають хворобу Лайма.

Читайте також:  Щодня вживають каву люди менше схильні до ризику розвитку атеросклерозу

Експеримент повторювався сотню раз. Аналіз результатів показав, що у 36% випадків кліщі вибирали другу групу крові. А от третя група, як виявилося, є найменш привабливою для паразитів. Лише 15% з них намагалися вибрати саме цю кров. Самі автори дослідження поняття не мають про те, чому у кліщів формуються такі дивні уподобання. Зате зрозуміло, що власникам другої групи крові потрібно вживати додаткових заходів захисту при прогулянках в умовах лісистої місцевості.

В Україні найбільш популярною є перша група крові, яка є більш ніж у 40% населення. Трохи менше володарів другої групи. Нагадуємо, що хвороба Лайма викликається бактерією, що передається з укусами кліщів. Найпоширенішими її симптомами вважаються лихоманка, головні болі, втому і шкірний висип. Хворобу лікують антибіотиками кілька тижнів, але якщо лікування запізнюється, то вона може поширитися на суглоби, серце і нервову систему.

Читайте також:  Лікар назвала здатні шкодити організму корисні продукти

Джерело: МедікФорум