На сьогоднішній день один з видів перцю вважається одним з найбільш корисних і входить в раціон багатьох народів світу. Це відмінне джерело клітковини і різних вітамінів, які допомагають підтримувати здоров’я. Проте вчені окремо звертають увагу на кілька властивостей такого овоча.

Здоров’я мозку

Болгарський перець багатий вітаміном С. Крім того, що він довів свою користь у зміцненні імунітету, було виявлено, що цей вітамін здатний покращувати когнітивні функції у літніх людей. В одному огляді, опублікованому в BMC Psychiatry, вдалося встановити зв’язок між дефіцитом вітаміну С, депресією і погіршенням когнітивних функцій з віком. Хоча вчені відзначили, що для остаточних висновків необхідно провести подальші дослідження, за останні 20 років вже кілька робіт показали, що речовина може захищати від легких до важких форм когнітивних порушень.

Читайте також:  3 продукти для збереження здоров'я очей

Імунітет

Болгарський перець містить велику кількість вітаміну А, який сприятливо впливає на імунну систему. Більшість дослідників згодні з тим, що він здатний захистити організм від інфекційних захворювань. Згідно Annual Review of Nutrition, дефіцит вітаміну А порушує вроджений імунітет, перешкоджаючи нормальній регенерації слизових оболонок, пошкоджених інфекцією.

Кров’яний тиск

Кверцетин, який у великій кількості міститься в болгарському перці, має безліч різних переваг для здоров’я, включаючи протизапальну дію, зменшення ризику розвитку серцевих захворювань і зниження артеріального тиску. У дослідженні British Journal of Pharmacology проводився експеримент з введенням щурам кверцетину протягом п’яти тижнів. В результаті було виявлено, що артеріальний тиск у гризунів впало в середньому на 23%.

Читайте також:  Як захиститись від кишкової інфекції під час відпочинку на курорті