Вже середньому віці, тобто, приблизно в 40 років і після, у людини можуть проявлятися симптоми, які можуть віщувати важку старість з поганим здоров’ям.

Задишка. Якщо в 40 років самостійний підйом по сходах на три поверхи вгору викликає серйозні проблеми з диханням і скажений стукіт серця, це може говорити про те, що до старості людину з великою ймовірністю наздоженуть хвороби серцево-судинної системи. Подібні реакції – знак того, що організм не готовий навіть до маленьких фізичних навантажень. Хочете бути здоровим в старості, обов’язково щодня виконуйте фізичні вправи.

Підвищений холестерин. Лікарі рекомендують перевіряти свої показники холестерину вже у віці після 25 років. Підвищений холестерин у багатьох випадках є передвісником ішемічної хвороби серця, кульгавості, інфарктів і інсультів.

Читайте також:  Названо 4 продукти, які здатні запобігти деменції

Неуважність і забудькуватість. Проблеми з пам’яттю – це багато в чому природний віковий процес. В середньому віці з ними починають стикатися все частіше. Водночас погана короткострокова пам’ять може бути симптомом того, що в старості у людини розвинеться деменція.

Болі в спині. До моменту вступу в фазу середнього віку з проблемами зі спиною встигає познайомитися більшість. Якщо болі в спині регулярні або хронічні, є остеохондроз і неліковані міжхребцеві грижі, до старості хребет і суглоби можуть остаточно вийти з ладу і позбавити людину здоров’я. Про це медики попередили на порталі «Рамблер/доктор».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News