Якщо ви хочете жити довше, то піднімайте важкі ваги в залі. Дослідження показало, що володарі слабких м’язів на 50% частіше йдуть з життя раніше часу.

Бажаючим мати здорову і тривалу старість необхідно вже зараз відвідувати спортзал і займатися з важкими вагами, а не тільки на бігових доріжках. Дослідження показало, що власники потужних м’язів значно частіше доживають до глибокої старості, ніж люди, нездатні похвалитися розвиненою мускулатурою. Вчені з Університету Мічигану вважають, що розпочати силові тренування взагалі ніколи не пізно. А для літніх людей, вони мають навіть більше значення, ніж для молодих людей.

Читайте також:  Для здоров'я кишечника і від тромбів: названий корисний чай

Найважливіше в цьому дослідженні те, що саме сила м’язів, а зовсім не їх обсяг має основоположне значення для тривалості життя. Це актуально для України, населення якої стрімко старіє. Якщо раніше на трьох працюючих громадян нашої країни припадав один пенсіонер, то сьогодні співвідношення становить 0,95% працюючих на одного пенсіонера. Більше половини українців старше 65 років мають які-небудь хронічні серйозні порушення здоров’я, які часто дозволяють їм отримувати інвалідність. Безлічі пенсіонерів потрібна допомога при виконанні повсякденних справ.

На жаль, наука не може запропонувати людині нічого для того, щоб зупинити процес старіння. Однак збереження фізичної сили саме за рахунок регулярних тренувань значно уповільнює природні процеси і дозволяє тривалий час зберігати незалежність у літньому віці, що грає дуже значну роль при оцінці якості життя пенсіонера. І все більша кількість досліджень приходять до висновку про те, що значення мають не тільки аеробні тренування на зразок бігу і піших прогулянок, але і силові.

Читайте також:  Дієтолог назвала продукти, які небезпечно вживати в літньому віці

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News