Симптомом раку порожнини рота може стати виразка, яка довго не загоюється, оніміння губи або язика, деякі інші явища.

Медики попереджають, що симптоми раку легко пропустити, прийнявши за щось менш серйозне. Це ж відноситься і до раку порожнини рота, який може зачіпати різні її частини, включаючи губи, язик, ясна, щоки.

За даними Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (NHS), найбільш поширеними типами онкологічних захворювань є ракові пухлини грудей, легенів, простати, кишечника. Рак порожнини рота є шостим за поширеністю в світі. Близько двох третин його випадків розвивається у людей старше 55 років, при цьому у чоловіків набагато більше шансів захворіти на даний вид раку, ніж у жінок. Вчені припускають: це може пояснюватися тим, що в середньому чоловіки вживають більше алкоголю.

Читайте також:  4 хвороби, які пізно діагностуються лікарями

Сім симптомів раку порожнини рота, які легко пропустити. Британський фахівець з щелепно-лицевої хірургії Стівен Бартер розповів виданню Express, що одним з найбільш поширених симптомів раку ротової порожнини є виразка в роті.

“Якщо у вас є виразка, яка не проходить через два тижні, слід поговорити з лікарем. Таке утворення може з більшою ймовірністю викликатися раком, якщо воно не дуже хворобливе”, – повідомив Бартер.

Лікар також закликав звертати увагу на появу інших симптомів:

  • труднощі з ковтанням,
  • незрозуміла розхитаність зубів,
  • розвиток кровотечі з ясен,
  • оніміння губи або язика,
  • ущільнення в роті або в області шиї,
  • захриплість голосу.
Читайте також:  Симптоми цих трьох видів раку часто помилково сприймають за щось інше

Говорячи про фактори, що підвищують ризик раку ротової порожнини, лікар виділив особливу небезпеку куріння, вживання жувального тютюну, алкоголю. Нездорове харчування також пов’язане з розвитком раку ротової порожнини – з метою його профілактики медик порекомендував щодня з’їдати не менше п’яти порцій фруктів і овочів.