Дослідження показують, що виконання віджимань від підлоги є способом продовження життя.

За даними, опублікованими в JAMA Network Open, здатність віджиматися говорить про стан серцево-судинної системи: чим більше віджимань здатний виконати доросла людина за раз, тим нижче його ризик постраждати від проблем з серцем.

Дослідники виявили, що ризик серцево-судинних захворювань у чоловіків, які змогли зробити 40 і більше віджимань під час фізичного тесту, в порівнянні з чоловіками, які змогли зробити 10 або менше, був на 96% нижче. В експерименті вчених брали участь 1104 чоловіків пожежників, показники їх здоров’я порівнювалися за 10-річний період. Виявилося, що у тих учасників, хто виконував найменшу кількість віджимань на вихідному рівні, через роки спостерігався найвищий рівень нових діагнозів серцево-судинних захворювань; у той час як вмілі добре віджиматися демонстрували через десять років на найнижчі показники серцево-судинних захворювань.

“Те, скільки віджимань ви можете зробити за один підхід – – це показник вашої сили і простий інструмент, що допомагає вашому тілу, серцю стати міцніше. Чоловіки, які можуть виконати 40 віджимань і більше, мають найменший ризик серцевих захворювань», – констатують наукові фахівці.

Вчені характеризують віджимання від підлоги як “справжня універсальна вправа, яка задіє тіло зверху вниз”. Вони активізують відразу кілька груп м’язів: руки, груди, живіт, стегна, ноги. Коли віджимання виконуються з руками, поверненими всередину, стає вище активність грудних м’язів; коли руки виставляються назовні, більше працюють трицепси.

“Середній 65-річний чоловік повинен вміти робити від 6 до 16 віджимань”, – вважають експерти.

Якщо виконати таку кількість не виходить, не потрібно зосереджуватися на якійсь певній цифрі. Замість цього запитайте себе: Чи можете ви зробити віджимання прямо зараз – і починайте роботу-рекомендують вони.

У свою чергу, Національна служба охорони здоров’я (NHS) декларує, що дорослі люди повинні займатися зміцнюючими вправами, які опрацьовують всі основні м’язи (ноги, стегна, спину, живіт, груди, плечі і руки), принаймні, два дні на тиждень.

Її представники рекомендують займатися фізичними вправами кожен день. Вони підкреслюють, що для цього корисний будь – який вид активності-головне, займатися не менше 150 хвилин активністю середньої інтенсивності в тиждень. До такої відносяться швидка ходьба і піші прогулянки, їзда на велосипеді, біг підтюпцем, швидке Плавання, ходьба по сходах.