Дослідники з Університету Техасу стверджують, що є 7 корисних звичок, які скорочують ризик інсульту наполовину. І якщо ми слідуватимемо за ними, то ймовірність зіткнутися з одним із найнебезпечніших ускладнень у роботі мозку набагато знизиться.

По-перше, необхідно дотримуватися правильного харчування та регулярного режиму фізичних навантажень. На думку американських учених, дві ці звички вже знижують ризик інсульту, навіть якщо у вас є до нього генетична схильність.

Вкрай важливо відмовитися від куріння і позбутися зайвої ваги. Експерти спостерігали протягом майже 30 років за здоров’ям 11500 американців середнього віку. Вони оцінювали, як спосіб життя впливає на ризик інсульту.

Саме це дослідження дозволило виявити 7 ключових звичок, чотири з яких ми вже назвали вище. Серед трьох – збереження нормального артеріального тиску, контроль над показниками холестерину і зменшення рівня цукру в крові.

Звичайно, всього цього досягти не так легко, але цілком можливо, оскільки одна звичка до здорового способу життя тягне за собою іншу. Наприклад, правильне харчування викликає зниження показників цукру та тиску.

З інсультами щороку стикається до 300 000 росіян, а вмирає близько 80 000. Це четверта за поширеністю причина смерті та провідний привід для стійкої інвалідності.