Деякі прості повсякденні звички здатні прискорити процес схуднення і поліпшити стан здоров’я. Дієтологи розповіли, що саме потрібно змінити у своєму житті.

Перш за все рекомендовано збільшити вміст білка в організмі. Добова норма становить 50 грамів, це базовий показник для підтримки здоров’я. Однак при бажанні схуднути можна перевищувати поріг. Перестаратися з білком важко, на що звернула увагу експерт Шарон Пуелло. Найкраще заповнювати нестачу білка за рахунок продуктів, що мають його в складі.

Ще одним важливим моментом є скорочення вмісту цукру в раціоні. Він не тільки підвищує ризик розвитку серцево-судинних недуг і карієсу, але і провокує зайву вагу. Доктор філософії Джинан Банна зазначає, що цукор додається в багато продуктів харчування, включаючи хліб, соуси і злаки, тому краще читати етикетки на товарах перед покупкою.

Читайте також:  Названий овоч довголіття

Є корисний підхід до визначення розміру порцій їжі. Для цього можна скористатися своєю рукою. Так, порція овочів повинна бути розміром з кулак, протеїну — з долоню, жиру — з кінчик великого пальця. Основною складовою раціону потрібно зробити овочі, вони містять клітковину, що забезпечує відчуття ситості. У їх складі також є важливі вітаміни і мінерали. При спробах схуднути заповнювати овочами потрібно хоча б половину тарілки.

Дієти, при яких доводиться голодувати, працюють тільки в короткостроковій перспективі. Куди більш важливо для стрункої фігури протягом дня залишатися ситим. Для цього бажано налягати на багаті клітковиною продукти. Підхід з невеликими перекусами до шести разів на день працює далеко не завжди, краще мати три повноцінних прийому їжі. Дієтолог Кітті Брой’є зазначає, що це втамовує апетит більш ефективно, вище і шанс з’їсти щось білкове і поживне.

Читайте також:  Інсульт: 5 ознак, які не можна ігнорувати у чоловіків і жінок

Дослідження показують, усвідомлене ставлення до свого раціону виступає корисним інструментом для того, щоб їсти рівно стільки, скільки потрібно. Автор книг про здорове харчування Лейсі Нго змогла схуднути, коли клала вилку на стіл між кожним укусом і не брала її знову, поки не прожує повністю і не зап’є водою. Подібний підхід збільшує задоволення від їжі і допомагає стежити за вагою.

Надмірні обмеження при дієті можуть дати зворотний ефект, є ризик швидше перегоріти і здатися. Їжа повинна залишатися “джерелом задоволення”, і іноді можна дозволяти собі, наприклад, солодке.

Джерело: eatthis.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News