Багато експертів зі здорового харчування сходяться на думці, що пропускати сніданок не варто. Дослідження показали, що люди, які починають ранок з багатою білком і клітковиною їжі, як правило, мають більш низький індекс маси тіла (ІМТ) і споживають менше калорій протягом дня. Інше дослідження, опубліковане в Journal of Nutrition, виявило, що пропуск сніданку був пов’язаний з більш високим ризиком діабету 2 типу.

Як зазначила лікар-дієтолог Стейсі Кравчик, не існує “чарівних продуктів або стратегій, які можуть миттєво стати стрункішими або здоровішими”. Проте є кілька простих прийомів, які допоможуть зробити сніданок дійсно корисним.

В першу чергу, варто розробити правильний план харчування. “Хороші звички допомагають формувати в майбутньому корисні звички, тому збалансований сніданок з багатими клітковиною зерновими (включаючи продукти, приготовані як з цільного зерна, так і зі збагачених зерен), нежирним білком і деякими фруктами або овочами може допомогти вам зберегти відчуття ситості надовго”, – розповіла Кравчик.

Багато лікарів називають сніданок найважливішим прийомом їжі за день, тому що він запускає роботу організму після сну і прискорює метаболізм. Для підтримки здорової ваги, рекомендується їсти кожні 2-3 години невеликими порціями. Щоб не “зриватися” на кекси, пластівці і млинці протягом дня, в сніданок найкраще включати горіхи, овочі, насіння, фрукти і цільнозернові продукти, пише Eat This, Not That!.

Ще одна невелика хитрість-випивати перед їжею один-дві склянки води. Це пов’язано з тим, що організму, в першу чергу, після сну потрібно поповнити запас рідини, а по-друге, вода може ефективно пригнічувати апетит. Дослідження показують, що питна вода знижує щоденне споживання калорій за рахунок наповнення шлунка, зменшує споживання солодких напоїв і втамовує тягу до їжі. Крім того, спрагу часто приймають за голод, тому вода також може придушити і її. Одне дослідження, опубліковане в “Журналі Академії харчування та дієтології” за участю літніх людей з ожирінням, показало, що добровольці, які випивали близько 400 мл води за 30 хвилин до сніданку, знизили споживання калорій під час наступного прийому їжі на 13%.