Які питання найчастіше задаються про грип та застуду? Відповіді на деякі з них вас можуть здивувати.

Чим застуда відрізняється від грипу?

Грип та застуда є гострими респіраторними захворюваннями, які викликаються різними вірусами. Основна відмінність застуди від грипу в тому, що вона протікає в більш полегшеній формі. Симптомами застуди можуть бути нежить, кашель, ангіна та помірна лихоманка.

Грип викликається вірусами грипу. Це захворювання, як правило, супроводжується високою температурою, ознобом, головним болем і ломотою в тілі.

Чи можна застудитися при переохолодженні?

Застуда через холод – це досить поширений міф. Ще раз відзначимо, що застуда і грип є інфекційними захворюваннями, і захворіти можна тільки при зараженні. Але чому ми часто хворіємо саме після переохолодження? Насправді, холод просто виступає в якості несприятливого фактора, внаслідок якого відбувається зниження місцевого імунітету. Таким чином, організм починає гірше справлятися з патогенними мікроорганізмами, через що істотно підвищується ймовірність розвитку застуди або грипу.

Нежить – це завжди застуда?

Закладеність носа і нежить – це не завжди симптом застуди. Іноді це може бути проявом алергічної реакції. Якщо у вас нежить без підвищення температури і почервоніння очей без видимої на те причини, то, найімовірніше, у вас алергія. Особливо якщо такі симптоми виникають в період цвітіння, то звернутися до алерголога не завадить.

Чи існують вакцини від застуди?

Якщо вакцини від деяких видів грипу дійсно можуть бути ефективними, то з застудою все набагато складніше. На сьогоднішній день фахівцям відомо більше 250 видів вірусів, які можуть викликати застуду, і цей список постійно поповнюється. Виготовити вакцину від усіх видів застуди поки неможливо, проте в цьому і немає ніякої потреби, оскільки застуди, в переважній більшості випадків, не представляють ніякої загрози організму людини.

Наскільки ефективний вітамін С при застуді?

Як це не парадоксально, але вітамін С майже ніяк не впливає на процес одужання. Якщо раніше вважалося, що аскорбінова кислота сприяє швидкому одужанню лікування застуди та грипу, то недавні дослідження показали, що ефект від вітаміну С при застуді вкрай незначний (майже відсутній).

Як правильно лікувати застуду?

Якщо застуда протікає легко, то обійтися можна без препаратів. Найголовніше – лікуватися вдома і забезпечити себе великою кількістю гарячих напоїв. Також необхідно регулярно провітрювати приміщення і зволожувати повітря в кімнаті, де знаходиться хворий.

Препарати слід застосовувати в разі складного перебігу застуди (а також при грипі). Можливо, хворому призначать противірусні, імуномодулюючі, жарознижуючі та знеболюючі засоби, в залежності від вираженості симптомів.

Чи варто застосовувати антибіотики?

Антибіотики – це препарати, що усувають бактеріальну інфекцію. Оскільки простуда і грип є вірусними захворюваннями, то застосування антибіотиків в даному випадку марне.

Застосовуватися антибіотики можуть тільки при бактеріальних ускладненнях, зокрема, при бактеріальній пневмонії, ускладненій ангіні та інших ураженнях, викликаних бактеріями.

Як запобігти застуді та грипу?

На жаль, повністю захистити себе від респіраторних вірусних захворювань неможливо. Оскільки ми контактуємо з людьми, то завжди існує ризик зараження, особливо якщо ми часто буваємо в погано провітрюваних місцях з великою кількістю людей (наприклад, громадський транспорт, ринки, навчальні установи та інші). Тим не менш, вірогідність зараження можна мінімізувати, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • регулярно мийте руки з милом, особливо в період епідемій;
  • якомога рідше торкайтеся руками обличчя;
  • уникайте людних місць;
  • регулярно провітрюйте приміщення;
  • зволожуйте житлове приміщення, особливо в зимовий період, коли повітря в будинках пересушене;
  • при чханні і кашлі використовуйте серветки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ЗВИЧОК, ЧЕРЕЗ ЯКІ МИ ХВОРІЄМО

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОМЕТР?

Я ЗАСТУДИВСЯ: ЩО РОБИТИ