Багато рухаюся, нічого не їм, і нічого нікуди не йде! Не вдається скинути вагу? Дізнайтеся про самі непробачні помилки.

Гори зверну?!

Ви ніколи не відрізнялися особливою дисциплінованістю. Загнати себе в якісь рамки для вас щось з області фантастики. Тим не менш, ви смакуете своє нове життя, складаєте графіки та режими дня, де з першими півнями ви вже у всю будете боротися зі своїм непримиренним ворогом – зайвою вагою! Причому в своїх силах ви настільки впевнені, що у вас навіть у думках немає можливої невдачі. І, незважаючи на те, що досвід вам говорить зовсім інше, ви ні в яку не хочете спробувати по-іншому.

І ось скоро понеділок, або перше число, або день космонавтики, або який-небудь інший рубіж, до якого намічена реалізація ваших планів. Перший день проходить більш менш успішно. Ви однозначно задоволені собою, і своїми досягненнями охоче діліться з друзями. Так проходить кілька днів (а у самих стійких – тижнів), і весь ентузіазм поступово зникає. Дуже скоро ваші старі звички беруть своє, і нове життя черговий раз відкладається на невизначений термін.

Щоб не повторювати таких помилок, прислухайтеся до свого досвіду. Оцініть свої можливості, і будьте до себе «милосердні». Чим більше ви будете себе катувати, тим швидше і жорсткіше організм дасть вам відсіч. Підійти до схуднення обдумано, і ви з більшою ймовірністю досягнете успіху.

Підводить техніка

«Я за 2 дні скинула кілограм! Значить, за місяць скину 15! »Будьте обережніше з арифметикою. У боротьбі із зайвою вагою краще зовсім виключити закони математики, а застосовувати їх виключно для підрахунку калорій і контролю над фізичними навантаженнями. Врахуйте, що в перші дні ви будете втрачати в основному рідина, тому «розкачувати губу» на легке зникнення кілограмів не потрібно. Крім того, вам банально можуть брехати ваги. Наприклад, якщо ви зважуєтеся на різних поверхнях, то від цього стрілка ваг може відхилятися на кілька кілограм! На килимі та інших м’яких поверхнях ваги зазвичай показують більше, ніж на твердому покритті (наприклад, плитка у ванній). Більш того, ваги можуть бути несправні. Переконайтеся, що ваги показують точну вагу. Кілька раз зважте предмет з відомою масою, і якщо при всіх зважуваннях ваги покажуть правильну масу, значить це справні ваги.

І потім, навіть показники точних ваг не варто сприймати, як істину в останній інстанції. В залежності від тих чи інших причин наш організм то накопичує, то позбавляється від рідини. Тому, якщо ви часто зважуєтеся, то показники можуть туди-сюди «стрибати».

Вірю в дива

Не виходить худнути?

Якщо ви вірите в чудеса – це прекрасно, але вже 300 років як Ломоносов довів, що в цьому світі нічого не зникає безслідно, і просто так не виникає. Ох вже ці вчені! Тому для ефективного зниження ваги потрібна адекватна міра з вашого боку. Тобто, якщо ви вирішили, що схуднете тільки тому, що п’єте чай без цукру, то глибоко помиляєтеся. Пару чайних ложок цукрового піску – це несуттєве обмеження добового калоража, звичайно ж, якщо ви не зібралися худнути років 50. Тому новомодні дієти, де можна їсти все і скільки хочеш, при цьому втрачати кілограм за кілограмом, є міфом, на який охоче спокушається багато людей із зайвою вагою.

Схуднення – це копітка робота над собою. Це більше, ніж просто позбавлення від зайвих кіло. Тому приготуйтеся до труднощів, проте не бійтеся їх, адже людині під силу багато що.

Немає мотиву

Для усвідомленої дії круто змінити життя вам, безумовно, буде потрібний мотив. Яким же може бути мотив для людини із зайвою вагою? В першу чергу – це здоров’я та краса. З кожним скинутим кілограмом ви будете почувати себе легше, а пройдена пішки відстань без задишки буде збільшуватися. З кожним втраченим сантиметром одяг на вас буде «сидіти» все витонченіше, ну а ви будете все привабливішою. Вам мало? Звичайно ж, у кожного може бути ще маса інших причин, але, погодьтеся, що здоров’я і краса – це, мабуть, найцінніше, що принесе нам позбавлення від зайвих кілограмів. Тому перед тим як худнути задайтеся метою, намалюйте її на великому аркуші і повісьте над своїм столом, щоб кожного разу вона вам нагадувала про той «Еверест», на який ви неодмінно зійдете. І не лайте себе за невдачі. Якщо ненароком впали, головне ж піднятися і йти далі, а не продовжувати валятися.

Удачі, і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ НА 10 КГ?

ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СХУДНЕННЯ

НЕШКІДЛИВІ СПОСОБИ СКИНУТИ ВАГУ