Яблука досить популярні серед українців – їх можна знайти на полицях магазинів як взимку, так і влітку. Фахівці вважають, що цей фрукт володіє відразу декількома перевагами для здоров’я.

За даними Міністерства сільського господарства США, яблуко середнього розміру є хорошим джерелом клітковини. Крім того, в яблуці міститься вітамін С і невелика кількість інших вітамінів і мінералів.

Яблука можуть знизити рівень холестерину і ризик захворювань серця

Деякі дослідження показали зв’язок між споживанням яблук і зниженням ризику серцево-судинних захворювань. Корисні властивості містяться в розчинній клітковині (пектині). За даними Університету Іллінойсу, розчинна клітковина допомагає запобігти накопиченню холестерину в слизовій оболонці стінок кровоносних судин, тим самим знижуючи ризик розвитку атеросклерозу. Також дослідження показують, що регулярне вживання яблук знижує ризик ішемічної хвороби серця.

Читайте також:  Розкрито маловідомі корисні властивості цибулі

Яблука можуть підтримувати здорову імунну систему

Яблука можуть зміцнити імунітет завдяки вмісту в них вітаміну С. В огляді, опублікованому в журналі Nutrients, сказано, що цей вітамін надає безліч позитивних ефектів на клітинні функції як вродженої, так і адаптивної імунної системи. Також вітамін С необхідний для підтримки адекватної відповіді проти патогенів і боротьби з респіраторними інфекціями.

Яблука допомагають травленню

За даними Harvard Health Publishing, обидва типи клітковини (розчинна і нерозчинна) важливі для здорового травлення. Також клітковина допомагає роботі кишечника, може запобігти ожирінню і діабет. Яблука містять обидва типи клітковини.

Яблука можуть знизити рівень цукру в крові

У дослідженні, опублікованому в журналі Experimental and Therapy Medicine, взяли участь пацієнти з діабетом другого типу. Результати показали, що регулярне вживання розчинної клітковини допомагає знизити інсулінорезистентність і поліпшити рівень глюкози і тригліцеридів в крові.

Читайте також:  Тяга до певних продуктів сигналізує про рак

Антиоксиданти в яблуках можуть знизити ризик розвитку раку

Дослідження показують, що в яблуках міститься дуже високий рівень антиоксидантів, які можуть обмежити зростання ракових клітин. Вчені також з’ясували, що регулярне вживання яблук в їжу знижує ризик деяких видів раку, включаючи рак прямої кишки, ротової порожнини, стравоходу і грудей.