Кава є не тільки одним з найпопулярніших, але і корисних напоїв у світі. Відомо, що він позитивно впливає на здоров’я печінки, серця і роботу інших систем організму. Тепер японські вчені виявили ще одну перевагу напою.

Виявилося, що кава може допомогти зберегти сильні м’язи і, отже, велику рухливість у літніх людей. Дослідники довели, що споживання кави перешкоджає прогресуванню саркопенії – стану, який характеризується зниженням м’язової маси з віком.

Відповідно до статті, опублікованої в NLM, скелетні м’язи відіграють важливу роль у рухливості, поставі та обміні речовин. В ході нового дослідження вчені попросили 6369 учасників у віці від 45 до 74 років повідомити, як часто вони пили каву, після чого виміряли масу їх скелетних м’язів і силу хвата рук.

Читайте також:  Названий простий, але корисний продукт для сніданку

В результаті було виявлено чіткий зв’язок між споживанням кави і індексом маси скелетної мускулатури (ІМСМ). Найбільше вона спостерігалася у чоловіків.

“Ми виявили, що споживання кави було позитивно пов’язане з ІМСМ у японців середнього та похилого віку, незалежно від запалення в організмі”, – заявили вчені. При цьому вони відзначили, що зниження запалення за допомогою кави не здається ключовим фактором для посилення цього зв’язку, але для того, щоб вивчити її механізми, будуть потрібні додаткові дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News