Вчені-палеонтологи після одного з проведених досліджень змогли назвати головний секрет сексуальної привабливості людини. У індивіда, що має здорові і красиві зуби, більше шансів зацікавити протилежну стать.

В основі висновку наукових фахівців лежить вироблений в процесі еволюції механізм. Дослідники, що представляють Вітватерсрандський університет в Південній Африці і європейський комплекс ESRF у Франції, зацікавилися тим, що в давні часи деякі з травоїдних тварин (дицинодонти Тріасового періоду), відрізнялися наявністю гострих іклів. Якщо гострі зуби у хижаків не викликали запитань, то травоїдні могли обійтися без них, так як їм краще мати плоскі зуби, необхідні для споживання рослинної їжі. Версія про наявність іклів для захисту від хижих тварин була відкинута.

Експерти дійшли висновку: гострі ікла залучали протилежну стать. Зуби, як елемент, що дозволяє залучити самця, чи самицю, “використовували” більше 250 мільйонів років тому ящери, можливі родичі сучасних ссавців, відомі як Choerosaurus dejageri. Фахівці вивчили форму щелепи і зубів тварин і виявили: ікла вони показували в період “битв” з противниками за самку. Для того, щоб застосовувати загострені зуби в бою, ікла були слабкими.

Роль статевого відбору, що є окремим випадком природного, в еволюції протягом довгого часу недооцінювали. Певні зовнішні риси тварин мали здатність привертати увагу особи протилежної статі і сприймалися ним, як ознака краси і міцного здоров’я, уклали вчені.