Розчищення снігу, під час якого людина інтенсивно працює лопатою, виглядає прекрасним способом отримати корисне фізичне навантаження. Однак фахівці застерігають: подібна «фізкультура» пов’язана з ризиком смертельної загрози для здоров’я. Прибирати сніг вручну слід вкрай обережно, переконані вони.
 

Експерти з МОЗ США поширили прес-реліз, в якому попереджають своїх співгромадян про небезпеки, пов’язаних з роботами при ручній розчищення снігу за допомогою лопати під час зими.
 
З’ясувалося, що медики аж ніяк не згущують фарби. Статистика трагічних випадків в кількох округах американського штату Ілінойс, на які обрушилася снігова буря, підтверджує – померти при розгрібанні снігових завалів реально. За період в трохи більше 2-х діб (цей час там вирувала негода), у двох округах було зареєстровано 13 смертей від інфаркту міокарда, які настали в той момент, коли жертви серцевого удару розчищали сніг у дворах своїх будинків. Рясний мокрий сніг кардіологи навіть охрестили «інфарктним снігом».
 
Повідомляється, що з 13 загиблих від «інфарктного снігу» майже всі опинилися чоловіками – тільки одна жінка померла в результаті перенапруження через посилену роботу лопатою. При цьому одному з померлих не було і 50 років, трьом не виповнилося 60-ти, а дев’ятьом – 70 років.
 
Фахівці пов’язують розвиток інфаркту міокарда при розчищенні снігу лопатою з дією 3-х факторів:

– Різко збільшилося значне фізичне навантаження для серця,
– Рефлекторне звуження судин при низькій температурі повітря, яке погіршує кровопостачання серцевого м’яза,
– Розгрібання снігу рано вранці, коли ризик розвитку інфаркту найбільш високий.
 
Медики закликають усіх, хто опинився в умовах рясного снігопаду, дотримуватися запобіжних заходів і не перевіряти свій організм на фізичну витривалість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ ЗИМОЮ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ПИТИ ЩОДНЯ

НАЙКОРИСНІШІ ЗИМОВІ ПРОДУКТИ

НАЙКОРИСНІШИЙ ЗИМОВИЙ ФІТНЕС