Ризик розвитку колоректального раку (раку кишечника) збільшує певний популярний продукт. Про це розповів лікар-онколог, хірург Іван Карасьов.

За його словами, мова йде про червоне м’ясо. У своєму Instagram фахівець посилається на дослідження Інституту онкології Дана-Фарбер в США.

Всього вчені проаналізували дані ДНК зразків нормальної і пухлинної тканини 900 пацієнтів з колоректальним раком. Всі учасники надали інформацію про свій раціон харчування та спосіб життя протягом декількох років до онкології.

Аналіз показав наявність пошкодження ДНК, як в пухлинній, так і в нормальній тканині. Пошкодження набагато частіше зустрічалися у людей, які їли багато червоного м’яса в будь-якому вигляді. Споживання м’яса птиці, риби та інші фактори, пов’язані зі способом життя, значення при цьому не мали.

“У пацієнтів з найбільш високими рівнями пошкоджень ДНК ризик смерті від колоректального раку виявився на 47% вище”, – додав Карасьов.

Онколог також нагадав, що колоректальний рак входить в число найпоширеніших онкологічних захворювань, а його розвитку сприяють не тільки особливості харчування і способу життя. Тому фахівець рекомендує проходити скринінг кожній людині після досягнення 45-річного віку.