Високий рівень холестерину в організмі людини – один із попередників серцевих нападів чи інсультів, тому важливо контролювати його рівень. Один із способів – вживати два корисні напої: апельсиновий або яблучний сік.

До високого рівня холестерину призводять в основному жирна їжа, недостатнє фізичне навантаження, надмірна вага, куріння чи вживання алкоголю. Він також може передаватися у спадок. Зменшити ризик серцевих захворювань та інсульту допоможе дієта, багата на овочі та фрукти, пише mirror.co.uk. Це хороше джерело вітамінів та мінералів, у тому числі фолієвої кислоти, вітаміну С та калію.

Фрукти також багаті на клітковину, яка допомагає знизити високий рівень холестерину, блокуючи попадання деякої його кількості з кишечника в кровотік.

Апельсиновий сік

Вживання апельсинового соку в помірних кількостях знижує рівень «поганого» холестерину та підвищує рівень «хорошого». Про це свідчать результати дослідження, опублікованого на сайті Національної медичної бібліотеки США (National Library of Medicine).

У дослідженні взяли участь 103 чоловіки віком від 18 до 66 років та 26 жінок віком від 18 до 65 років. Приблизно 41% учасників дослідження вживали дві склянки апельсинового соку щодня щонайменше рік, тоді як 59% добровольців не пили апельсиновий сік.

За підсумками дослідження з’ясувалося, що у першої групи рівень холестерину був значно нижчим, ніж у другої.

Сік із яблук сорту фуджі

Другий корисний напій – це сік із яблук сорту фуджі. Він має високий вміст поліфенолів, які можуть запобігти захворюванням серця і печінки за рахунок зниження рівня холестерину, йдеться в дослідженні індонезійських учених у галузі харчування та харчових наук. Також такий яблучний сік допомагає при діабеті другого типу, покращуючи резистентність до інсуліну.

Крім того, шведський дієтолог Сігне Сванфельдт вважає, що в групі ризику – люди з ожирінням, тому важливо схуднути та підтримувати здорову вагу.