Тепер ваша імунна система має бути сильною – і ось як це зробити. Підтримуйте себе у формі та здоров’я за допомогою невеликих процедур, які ви можете легко інтегрувати у своє повсякденне життя.

Віруси грипу вже в дорозі! Захисна сила зараз є дуже важливою. Ці поради з галузі харчування, фізичних вправ та способу життя підготують вас до осені та зими.

1. Різнокольоровий, як веселка

Вам потрібно:

  • Вітамін А (у броколі, моркві, помідорах, капусті) для побудови слизових оболонок.
  • Антиоксиданти для захисту клітин (вітамін С: цитрусові, брюссельська капуста, перець;)
  • Вітамін Е: (мигдаль, цільнозернові продукти, авокадо)
  • Вітамін D (жирна морська риба, така як лосось, скумбрія), цинк (вівсяні пластівці, сочевиця), селен (риба, яйця, кунжут).
  • Трави та спеції. Наприклад, часник, орегано, чебрець і куркума мають протизапальну дію, а імбир, крім іншого, має дезінфікуючу дію.
Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

2. Встановіть порядок дня та дотримуйтесь його

Пропуск прийому їжі, постійне дотримання дієт, розвантажувальні дні – напевно, у вас є на це вагомі причини.

“Якщо ви харчуєтеся нерегулярно (приблизно тричі на день), ще уважніше стежте за якістю поживних речовин, що споживаються, щоб не ризикувати дефіцитом”, – говорить лікар загальної практики Зав’ялов Юрій.

3. Зверніть увагу на свій кишечник

Саме тут розташована більшість наших імунних клітин. Захистіть свою кишкову флору за допомогою натурального йогурту та ферментованих овочів, таких як квашена капуста, вони містять цінні мікроорганізми, що живлять слизову оболонку кишечника.

4. Очистіть своє тіло від токсинів

Алкоголь та сигарети пригнічують важливі компоненти імунної системи. Тому вживайте алкоголь лише у помірних кількостях. Але в іншому випадку пийте багато, що зберігає слизові оболонки вологими та готовими до захисту.

Читайте також:  Перші ознаки деменції у мовленні людини

Краще взагалі не палити. Це призводить до запалення у бронхах та руйнує захисну слизову оболонку.

“Усього кілька сигарет послаблюють легені та імунну систему”, – пояснює лікар.

5. Рухайтеся тілом

Регулярність має вирішальне значення. Будь-хто, хто здійснює швидку прогулянку по 20 хвилин чотири-п’ять разів на тиждень, щоб підтримувати кровообіг, ймовірно, робить більше для своєї імунної системи, ніж той, хто грає у футбол чи теніс один раз на тиждень.

Тому переконайтеся, що ви отримуєте щоденну дозу вправ, наприклад, по дорозі на роботу.

6. Рутина краще, ніж навантаження

Доведено, що фізичні вправи стримують запальні процеси в організмі, які зазвичай роблять нас сприйнятливішими до інфекцій.

До ефективного імунного спорту належить таке: не займайтеся занадто інтенсивно, оскільки це викликає стрес у організму та послаблює імунну систему.

Читайте також:  Одна з перших ознак деменції з'являється під час приготування їжі

“Ми особливо уразливі через 1-2 дні після дуже великого навантаження (це називається ефектом відкритого вікна)”, – каже Зав’ялов.

7. Усвідомлення

І робіть це свідомо, наприклад, за допомогою медитації свідомості. Згідно з дослідженнями, заспокоєння розуму позитивно впливає на різні імунні та запальні параметри.

8. Гарний настрій робить вас здоровим

Згідно з дослідженнями, люди з негативнішими почуттями гірше реагували на щеплення від грипу і виробляли менше антитіл. Згідно з іншими дослідженнями, вони були більш сприйнятливими до застуди.

9. Підтримуйте зв’язок з іншими людьми

Це позитивно впливає на психіку та забезпечує довіру, безпеку та підтримку. Ті, кому цього не вистачає, найчастіше менш здатні справлятися із зовнішнім стресом, наприклад, на роботі.

Це стрес, і ви можете захворіти. Це стосується і тривалої самотності.